Apple získala spoločnosť Akonia Holographics

Firma Apple získala spoločnosť Akonia Holographics, ktorá sa špecializuje na výrobu šošoviek pre okuliare  s technológiou Augumented Reality (rozšírenej realityAR). Oznámila to dnes 30.8. 2018 agentúra Bloomberg.

Akonia Holographic je vývojár ultratenkých šošoviek HoloMirror pre okuliare AR. Presná suma transakcie je neverejná. Predtým zdroje portálu CNET uviedli, že Apple plánuje predstaviť svoje zámery do roku 2020. Technológia rozšírenej reality v súčasnosti predstavuje najnovší systém desiateho modelu smartphonu spoločnosti – iPhone X.

Na rozdiel od virtuálnej reality, keď používateľ vidí iba obrázok nakreslený počítačom, AR vám umožňuje kombinovať skutočný obrázok s grafickými prvkami. Teraz je AR zastúpená v hernom priemysle, multimediálnych projektoch, aplikáciách pre plánovanie a iných projektoch. Najznámejším príkladom využívania technológie rozšírenej reality bola populárna hra v roku 2017 pre smartfóny Pokemon GO, pri použití fotoaparátu hráči vyhľadávali položky a hrdinov na skutočných miestach.