Agora Vox: stála fraška o otrave Navaľného

PARÍŽ – Pred mesiacom  bol Alexej Navaľnyj vraj otrávený bojovým plynom “novičok”. Ak „otravu“ berieme z hľadiska vedy a logiky je z neho. Finančné noviny preložili analýzu francúzskej novinárky   Christelle Néant z  internetového portálu Agora Vox.

Zrejme kvôli nezrovnalostiam v scenári o otrave Navalného čajom na letisku alebo spodnou bielizňou nemecké úrady a spoločníci „pána 2 %“ sa rozhodli zmeniť verziu tak, aby ich príbeh skôr pripomínal rozprávku.

Teraz sa tvrdí, že jed nebol v čaji, šálke alebo spodnom prádle, ale vo fľaši vody, ktorá sa zázračne našla v jeho hotelovej izbe. Iba tento „dôkaz“ má vážne problémy s tým, aby ho bolo možné odsledovať. Po tom, čo Navaľnyj v lietadle ochorel, išli členovia jeho tímu s právnikom do jeho izby a vzali so sebou niekoľko fliaš od minerálnej vody, ako to vidieť na videu, ktoré zverejnili na Instagrame.

Problém je v tom, že nemali právo zobrať potenciálne dôkazy, o ktorých im mimochodom povedala zamestnankyňa hotela, ktorá uviedla, že bez súhlasu polície nemôžu nič vziať. Tím Navaľného odmietol splniť tieto zákonné požiadavky. Výsledkom je, že tento „dôkaz“ už nemôže vyšetrovanie akceptovať. Navaľného spolupracovníci svojim správaním doslova zničili dôkazy.

Za takýchto podmienok nie je známe, či boli fľaše neskôr prenesené do Nemecka, ktoré ich malo a čo sa im mohlo stať na ceste. Existuje záruka, že jed nebol pridaný pred odovzdaním fliaš nemeckým orgánom? Kto to teraz dokáže? Nikto.

Táto fľaša teda už nedokazuje nič, okrem toho, že na ňu niekto nasadil jed. Ale teraz sa už nedá povedať, kto
a kedy to urobil! V právnej oblasti sa toto správanie nazýva utajovaním dôkazov (vo Francúzsku sú odsúdení na
3 až 5 rokov väzenia).

Okrem toho je vývoz toxických látok z krajiny (v tomto prípade predmetov pokrytých jedom) nezákonný (a podľa podmienok prepravy týchto fliaš) dokonca nebezpečný. Výsledkom by mohlo byť to, že Navaľného sprevádzal
za porušenie článku 226.1 Trestného zákona Ruskej federácie až 7 rokov väzenia!

Okrem toho, podľa videa, preventívne opatrenia, ktoré prijal Navalnyho tím, spôsobujú smiech každého, kto sa vyzná v chémii, najmä Leonida Rinka, jedného z vedcov, ktorý spolupracoval s Novičokom.

Podľa jeho slov by bol každý, kto sa dotkne takejto fľaše bez dobrej ochrany, mŕtvy. Na videu jeden z ľudí chodí
po miestnosti bosý a v krátkych nohaviciach. Gumené rukavice na rukách jedného z nich sú navyše úplne nedostatočné na úplnú ochranu, ak sa na pokožku dostane čo i len kvapka produktu „Novičok“, je to koniec. To nehovoríme
o plastových vreckách, do ktorých boli fľaše umiestnené. Obyčajné a tenké plastové tašky!

Hovoria nám, že ľudia bez ochranných oblekov manipulovali s fľašou pokrytou Novičokom a neboli nijako zranení.

Navyše, ak sa údajne jed nachádzal na Navaľného rukách, mal utrpieť aj letový personál, pretože sa ho dotkli
bez ochrany!

Už nám boli rozprávané príbehy o „bielych prilbách“ v Sýrii, ktoré sa prechádzali v sandáloch na hone údajne infikovanej sarínom. Teraz zamestnanci FBK, bosí a bez náležitej ochrany, krútia v rukách predmety, ktoré údajne zakrýva Novichok (dovoľte mi pripomenúť, že tento jed je oveľa nebezpečnejší ako Sarin), a členovia posádky lietadla sa dotýkajú Navaľného, ​​ktorého ruky sú údajne pokryté nervovým jedom, ale neumierajú a ani nepociťujú ťažkosti.

To všetko ponecháva dve možnosti. 1) Na fľaši odobratej dôstojníkmi FBK a na Navaľného rukách pred príchodom
do Omsku nebol žiadny jed. 2) Zamestnanci FBK (Fond boja proti korupcii) a letecký personál sú príbuznými Supermana.

Napriek tomu tento bizarný príbeh pokračuje. Podľa nemeckých médií boli fľaše dovezené do Nemecka súčasne
s Navaľným v rovnakom lietadle! A neurobil to nikto iný ako Máriou Pevčich, čo sama priznala pre BBC.

Táto žena má úzke väzby na Chodorkovského organizáciu a ako jediná z Navaľného skupiny ignorovala predvolanie ruských vyšetrovateľov. Stojí za zmienku, že kvôli zámeru zlikvidovať FBK po porážke na súde sa Navaľnyj obrátil proti svojmu partnerovi Vladimírovi Aššurkovovi, ktorý má úzke väzby s Chodorkovským. Rovnako ako Mária Pevčich. Zvláštna záležitosť …

Ešte zvláštnejšie je to, že otec tejto ženy pracuje v v oblasti medicíny a nanotechnológií. Je jedným z majiteľov spoločnosti Igla, ktorá vyrába mikroskopické ihly. Jeho dcéra je zase zapojená do projektu Skinport, ktorý má zabezpečiť zavedenie liekov a vakcín cez kožu, a nie cez krvný obeh.

Myslíte si, že to sú všetky zvláštnosti.  Ale nie. Supermanovi príbuzní boli nielen zamestnancami FBK, ale aj samotný Navaľnyj. Vyšiel z kómy a 14. septembra 2020 lekári oznámili, že môže vstať z postele.

V histórii existuje iba jeden príklad človeka, ktorý dokázal prežiť otravu jedom zo skupiny „Novichok“. Andrej Železniakov pracoval s týmito látkami a v roku 1987 sa nešťastnou náhodou otrávil A-232 v dôsledku poruchy kukly
v jeho laboratóriu (ako vidíte, zaobchádzanie s takouto látkou bez náležitej ochrany je samovražda).

Podarilo sa mu prežiť iba preto, že okamžite zistil príčinu halucinácií a problémov s dýchaním, ktoré začal mať,
a varoval svojich kolegov, ktorí mu injekčne podali protijed. Napriek tomu sa jeho stav zhoršil a upadol do kómy. Neskôr prebral vedomie, ale prestal chodiť. Tiež dostal chronickú hepatitídu, cirhózu, epilepsiu a slabosť
v rukách. Už nevládal čítať a sústrediť sa. Stal sa skutočným invalidom a o päť rokov zomrel!

Prezrite si Navaľného fotografiu na Instagrame, znovu si prečítajte vyhlásenie lekárov, že vstáva z postele,
a pozrite sa na zoznam príznakov Železniaka. Neprekvapuje vás nič? Keby bol Navaľnyj skutočne otrávený Novičokom, bol by pripútaný na lôžko a v stave úplného psychického zrútenia.

Prečo? Pretože aj keď okamžite podáte protijed, Novichok nenávratne deaktivuje acetylcholínesterázu (tento enzým rozkladá neurotransmiter acetylcholín), nech je to kdekoľvek. Na nezvratné zmeny mu teda stačí iba pár minút,
s ktorými si žiadny liečebný kurz neporadí.

Pri absencii enzýmu, ktorý rozkladá acetylcholín, sa začne hromadiť v kĺboch ​​nervových buniek, čo má za následok rôzne príznaky v závislosti od postihnutého systému: kontrakcie zreničiek, zvýšené vylučovanie žliaz, inkontinencia moču a stolice, zvracanie, slabosť, ochrnutie, svalové kontrakcie (vrátane bránice) ) s kŕčmi, kómou a smrťou
na asfyxiu.

Igor Nikulin, bývalý člen Komisie OSN pre chemické a biologické zbrane, poznamenal, že ak by Navaľného skutočne otrávil Novichok, bol by vo vážnom stave a nebol by taký bodrý, ako na fotografii.

Omskí lekári tiež uviedli, že Navaľnyj nedostal ošetrenie, na ktoré mal nárok v prípade otravy liekom Novičok, ktorá spočíva v filtrovaní krvi. Ak by takáto terapia neexistovala, zomrel by, keby bol skutočne otrávený Novičkom!

Ak sa vrátime k príbehu o fľaši pokrytej Novičokom, ukáže sa, že Navaľnyj sa vo svojej hotelovej izbe otrávil. Podľa chronológie, ktorú poskytol jeho tajomník, Navaľnyj zostal na letisku najmenej hodinu pred odletom.
Ak vezmeme do úvahy čas potrebný na registráciu, ako aj skutočnosť, že cesta z hotela na letisko trvá najmenej
30 minút, ukazuje sa, že Navaľnyj bol otrávený najmenej dve hodiny pred odletom a tri hodiny pred hospitalizáciou.
Ak vezmeme do úvahy, že Novičokovi stačí pár minút, a nemusím vysvetliť, prečo Navaľnyj musel zomrieť alebo aspoň zostať invalidom, ak prijmeme hypotézu dávke jedu, ktorá nie je smrteľná?

Navyše, ak bol Navaľnyj otrávený Novičokom na pokyn ruských orgánov, ako hovorí NATO, Nemecko a jeho sprievod, prečo vyjadril svoj úmysel vrátiť sa do Ruska. Je to syn Supermana alebo ho už nebaví žiť? Prečo odmieta spoluprácu s ruskými vyšetrovateľmi? A prečo Rusku neboli poskytnuté dôkazy, ktoré má údajne Nemecko?

Ako môže Rusko viesť vyšetrovanie v prípade otravy bez preukázania samotnej skutočnosti otravy, keďže vzorky odobraté v Omsku neodhalili prítomnosť žiadneho jedu?

Pokiaľ ide o vyhlásenie Bundeswehru o detekčnej metóde, rád by som Nemcom zdvorilo pripomenul, že Rusko si je dobre vedomé hmotnostného spektrometra a jeho použitia na detekciu jedov. Aby sa to dokázalo, vzorky Navalného telesných tekutín sa skúmali pomocou najnovšieho hmotnostného spektrometra americkej výroby, avšak v nich nebol nájdený jed. Preto by si Bundeswehr mal prestať mýliť Rusov s hlupákmi.

Potvrdenie prítomnosti nového „nováčika“ v Navaľného biomateriáloch laboratóriami krajín NATO a EÚ (Francúzsko
a Švédsko), ktoré sa riadia pokynmi USA, nič nedokazuje.

Obsedantná rusofóbia v EÚ a NATO nepotrebuje dôkazy, a preto nemôžeme vylúčiť politickú a dokonca ani fyzickú manipuláciu so vzorkami. Ak nás epidémia koronavírusov niečo naučila, je to to, že veda nie je cudzia falšovaniu
v mene peňazí a politiky (príkladom toho je štúdia publikovaná v časopise Lancet o nebezpečenstve hydroxychlorochínu, ktorá sa ukázala ako jedno veľké falšovanie).

Okrem toho, ako zdôrazňuje ruské ministerstvo zahraničia, švédske laboratórium, ktoré potvrdilo prítomnosť  Novičoku v Navaľného biomateriáloch v roku 2018 (na pozadí kauzy Skripaľ), tvrdilo, že „nemá a nemôže mať žiadne vzorky Novičok“.

Ale keďže laboratórium nemá vzorku na porovnanie s údajmi hmotnostného spektrometra, dovoľte mi vysvetliť mi,
ako došlo k záveru, že v Navalného biomateriáloch bol skutočne „Novichok“. Tento obrovský rozpor spochybňuje pravdivosť verejného vyhlásenia laboratória o Navaľnom.

Pokiaľ ide o OPCW, ktorý tiež vstúpil do hry a odobral vzorky z Navaľného na výskum, jeho reputácia od škandálu
s falošnými chemickými útokmi v sýrskej dume z apríla 2018 natoľko utrpela, že neexistuje spoľahlivosť jeho výskumu. Keďže organizácia sfalšovala správu na politické účely, nemožno ju v žiadnom prípade označiť za neutrálnu a objektívnu, ako aj k jej záverom.

V reakcii na požiadavky ruských orgánov týkajúce sa podrobných údajov o Navaľnom sa Nemecko odvoláva na Moskvu
na OPCW, ktorá ju zase odkazuje na Berlín, ale môže ju len podráždiť. Mimochodom, už uviedla, že západné krajiny prekročili všetky hranice a z OPCW urobili nástroj slúžiaci na ich vlastné deštruktívne návrhy.

Okrem toho hra ping-pongu Nemecka a OPCW okolo údajov o Navaľnom odporuje povinnostiam Berlína poskytovať požadované informácie ruskému súdnictvu, ako by to malo byť podľa Európskeho dohovoru o vzájomnej právnej pomoci
v trestných veciach z roku 1959.

Ako uviedlo ruské ministerstvo zahraničia, Rusko potrebuje na ukončenie predbežného vyšetrovania vzorky, ktoré sú potrebné na začatie prípadu a na uskutočnenie plnohodnotného vyšetrovania. Ak nebudú dôkazy o Navaľného otrave, nebude sa konať žiadne vyšetrovanie!

Keďže Nemecko mlčí, ale poskytlo vzorky Francúzsku a Švédsku, Rusko sa obrátilo na tieto dve krajiny so žiadosťou
o pomoc v rámci Európskeho dohovoru o vzájomnej právnej pomoci v trestných veciach.

Prípad Navaľného otravy Novichokom sa mení na absurdnú frašku. Hnusná fraška, ktorú sa niektorí snažia použiť
na zastavenie projektu Nord Stream 2 (mimochodom, nepočula som výzvy na bojkot saudskej ropy po atentáte na Džamála Chashoggiho) alebo dokonca požadovať od Ruska zrušenie nedávnych dodatkov k ústave (pozri šialené uznesenie EÚ
o Navaľnyj). Pravdupovediac, nechápem, ako súvisia pozmeňujúce a doplňujúce návrhy s týmto prípadom. Sú tiež súčasťou skupiny začiatočníkov?

EÚ si dovoľuje najskutočnejší zásah a diktuje Rusku to, čo môže alebo nemusí predpísať v ústave. Rád by som pripomenul poslancom, ktorí prijali toto šialené uznesenie, že Rusko nie je členom EÚ, je suverénnym štátom
(na rozdiel od svojich členov) a nie je americkou ani európskou kolóniou. EÚ tak nemá slovo v tom, čo Rusko robí
s jeho ústavou, najmä so zmenami schválenými v referende.

Ruská trpezlivosť zjavne došla, pokiaľ ide o otvorene koloniálny postoj západných krajín k nej. Pokiaľ ide o ich myšlienku pomenovať nový balík sankcií na počesť Navaľného v súvislosti s ich neurčitým príbehom o otrave Novichokom, iba tak nakoniec podkopú politické postoje „pána 2%“ v jeho rodnej krajine. Ak skutočne urobia takúto strašnú hlúposť, Navaľnyj sa nemusí do Ruska vrátiť, pretože bude predstavovať ešte prázdnejšie miesto ako pred súčasnou grotesknou fraškou.

Západné krajiny by mali brať vážne vyhlásenia ruských orgánov a predovšetkým skutočnosť, že ak bude Nemecko naďalej prekážať a odmietne poskytnúť Rusku požadované údaje, bude to Moskva považovať za nepriateľské konanie so všetkými následnými následkami.

Bravo, chlapci, stále ste dokázali nasrať ruské úrady. Problém je v tom, že keď už ste medveďa nasrali, je neskoro to ľutovať.