ABECEDA FINANCIÍ – Signature Bank N. Y.

NEW YORK  – Signature Bank  bola komerčná banka v New Yorku so 40 kanceláriami súkromných klientov v New Yorku, Connecticute, Kalifornii, Nevade a Severnej Karolíne. 

Špeciálna finančná dcérska spoločnosť Signature Bank, Signature Financial LLC, poskytuje financovanie a lízing zariadení. Spoločnosť Signature Securities Group Corporation, stopercentne vlastnená dcérska spoločnosť, je licencovaný maklér-dealer a investičný poradca, ktorý ponúka investičné, maklérske, asset management a poistné produkty a služby.  Na konci roka 2022 mala banka celkové aktíva 110,4 miliardy USD a vklady 82,6 miliardy USD; od roku 2021 mala pôžičky vo výške 65,25 miliardy dolárov. 

Signature Bank bola založená v roku 2001 bývalými vedúcimi pracovníkmi a zamestnancami Národnej banky republiky v New Yorku po jej kúpe HSBC . Zamerala sa na bohatých klientov s modelom osobných vzťahov, pričom väčšinu svojej histórie udržiavala kancelárie iba v oblasti New York City. Koncom roka 2010 sa začala geograficky a z hľadiska služieb rozširovať, hoci bola najviac známa svojím rozhodnutím v roku 2018 otvoriť sa kryptomenovému priemyslu . Do roku 2021 predstavovali obchody s kryptomenami 30 percent jej vkladov.

Bankoví predstavitelia v štáte New York zatvorili banku 12. marca 2023, dva dni po krachu Silicon Valley Bank . Išlo o tretí najväčší krach banky v histórii USA.

Národnú banku republiky v New Yorku po tom, čo ju pred rokom kúpila HSBC .  V oblasti New York City bolo súčasne otvorených šesť pobočiek s cieľom postarať sa o bohatých klientov a manažérov stredných podnikov s aktívami vo výške 250 000 USD:  DePaolo  cieľové publikum ako „chlapa, ktorý začal podnikať. v Brooklyne a má teraz hodnotu 20 miliónov dolárov“. Banka bola dcérskou spoločnosťou Bank Hapoalim Izraela, ktorá poskytla počiatočný kapitál vo výške viac ako 60 miliónov dolárov. Medzi jej prvých zamestnancov patrilo 65 bývalých zamestnancov Republikovej banky, ktorí hromadne odišli 27. apríla, niekoľko dní predtým, ako Signature otvorila svoje pobočky.  Banka rýchlo narástla z hľadiska aktív  na 950 miliónov do februára 2003 a zaradila sa medzi päť percent amerických komerčných bánk len 20 mesiacov po založení a začala dosahovať zisk. Poskytla tiež relatívne málo úverov: osvojila si stratégiu, ktorú kedysi používala Republiková banka, a svoje aktíva vložila do nástrojov s nižšími výnosmi. To viedlo k čistej úrokovej marži vo výške 2,8 percenta, nižšej ako v mnohých porovnateľných bankách. 

Banka dokončila svoju prvú verejnú ponuku v marci 2004 a začala obchodovať na NASDAQ pod symbolom SBNY. Hoci sa Signature naďalej zameriaval výlučne na metropolitnú oblasť New Yorku, naďalej rýchlo rástol a stal sa jednou z najrýchlejšie rastúcich verejných spoločností v New Yorku a jednou z najrýchlejšie rastúcich verejných bánk z hľadiska rastu úverov.  Zaviedla prax najímania bankárov – a lákania ich klientov – z nedávno zlúčených bánk;  zdôrazňovala osobné vzťahy tak dôkladne, že nerobila reklamu a jej bankové pobočky nemali označenia ulíc.  Od roku 2004 do roku 2014 vzrástla cena jeho akcií o 650 percent, čo predstavuje výnos 10-násobok S&P 500 a dvojitá materská spoločnosť Silicon Valley Bank, SVB Financial Group , ďalšia najvýkonnejšia inštitúcia; článok v Crain’s New York Business z roku 2014 označil Signature za „najúspešnejšiu banku v New Yorku“. 

Vo svojej histórii pokračovala v expanzii do ďalších oblastí podnikania. V roku 2007 bola spustená výpožičná jednotka pre viacero rodín.  Banka v roku 2012 expandovala na financovanie zariadení prostredníctvom svojej Signature Financial Unit. Okrem toho, Signature kultivoval významnú činnosť v poskytovaní služieb právnickým firmám v oblasti New Yorku.  Nárast úverovej aktivity kompenzoval jeho tradičnú závislosť od cenných papierov krytých hypotékou ; jej veľký kapitálový vankúš jej pomohol ochrániť mnohých vkladateľov, ktorých účty boli väčšie ako Federálna korporácia pre poistenie vkladov (FDIC) poistená na 250 000 USD.  Aktíva banky sa do roku 2017 priblížili k 50 miliardám USD. 

V roku 2018 banka rozšírila svoju pôsobnosť a začala pôsobiť na západnom pobreží otvorením svojej prvej bankovej kancelárie privátneho klienta v San Franciscu .  Tento krok prišiel rok po tom, čo DePaolo, kedysi neochotný voči geografickej expanzii,  otvoril dvere pridávaniu ďalších trhov v komentároch na konferencii investorov.  V roku 2020 banka pokračovala vo svojej expanzii po celej južnej Kalifornii a otvorila nové pobočky v Newport Beach , Woodland Hills a Ontáriu .  Rok 2022 priniesol otvorenie kancelárie v Rene v Nevade a operačného strediska na západnom pobreží. 

Okrem západného pobrežia začala Signature Bank svoju činnosť aj v Severnej Karolíne tým, že v roku 2019 prilákala skupinu významných bankárov z bývalej Square 1 Bank, ktorá je súčasťou PacWest Bancorp . Do roku 2021 bola štvrtou najväčšou bankou. banka vkladmi v metropolitnej oblasti Durham–Chapel Hill.

Kryptomena sa stala stredobodom aktivít banky v posledných rokoch po tom, čo sa v roku 2018 rozhodla prijať zákazníkov z odvetvia.  V roku 2021 pochádzalo viac ako 16 percent jej vkladov zo sektora, toto číslo sa zvýšilo na 30 percent do februára 2023.

The New York Times vytlačili 13. júla 2018 celý článok o Signature Bank, ktor=a je „prietokovou bankou“ pre Donalda Trumpa a jeho rodinu . Banka pomohla financovať Trumpovo golfové ihrisko na Floride.  Dcéra prezidenta Trumpa Ivanka Trumpová pôsobila v predstavenstve Signature Bank medzi rokmi 2011 a 2013, predtým ako odstúpila 24. apríla 2013. Počas posledného desaťročia banka poskytovala pôžičky ľuďom spojeným s Trump Organization, zatiaľ čo Ivanka Trump sedel v jej správnej rade.