ABECEDA FINANCIÍ – burza kyptomien Binance

Binance je jednou z najväčších medzinárodných online služieb výmeny digitálnych mien. Desiatky kryptomien sa vymieňajú ako medzi sebou, tak aj za fiat peniaze.

Spoločnosť Binance bola založená v roku 2017 a ústredie má v Hongkongu. Generálnym riaditeľom je Changpeng Zhao [4]. Počas šiestich mesiacov práce sa Binance zapísala do zoznamu najväčších platforiem z hľadiska objemu obchodovania s kryptomenami.

V auguste 2017 sa finančník He Yi stal jedným z lídrov spoločnosti Binance. Správa o tom zvýšila kapitalizáciu spoločnosti o 40%. Prílev nových používateľov sa natoľko zvýšil, že v januári 2018 bola dočasne uzavretá registrácia nových zákazníkov a kvôli zvýšenému zaťaženiu došlo k modernizácii zariadení. Počet používateľov Binance k aprílu 2018 je 7,9 milióna.

V marci 2018 sa vedenie spoločnosti Binance rozhodlo z dôvodu požiadaviek hongkonských orgánov a narastajúcej regulácie trhu s kryptomenami zmeniť svoju jurisdikciu na maltskú.

Od začiatku roku 2019 spoločnosť Binance oznámila spustenie spoločnosti Binance Jersey, novej obchodnej platformy na výmenu kryptomien za fiat peniaze. Medzi prvými, ktorí obchodujú páry euro a libra šterlingov s bitcoinmi a ethereom.