Zmizol smog, na horizonte je opäť vidieť Himaláje

DILÍ – Na severe Indie, v štáte Pandžáb, sa vďaka zníženiu znečistenia ovzdušia stal viditeľný hrebeň Himalájí vzdialený viac ako 160 km.

Tento jav bol možný vďaka karanténe. Potom, čo priemyselné podniky prestali s činnosťou, autá odišli z ciest a letecké spoločnosti zrušili lety v reakcii na pandémiu koronavírusov, kvalita vzduchu sa začala zlepšovať, správy CNN. Indovia v okolí Dźalandharu a jeho okolí zverejnili fotografie svojich domovov na internete. Niektorí tvrdia, že po celé desaťročia nevideli himalájske vrcholy. “Prvýkrát za takmer 30 rokov som jasne videl Himalájov kvôli zákazu.” V Indii sa vzduch zbavil znečistenia. Je to úžasné, “napísal Manjit Kang.

Indická ústredná rada pre kontrolu znečistenia hodnotila kvalitu ovzdušia v Jalandhare ako „dobrú“ podľa národného indexu krajiny. V rovnakom období minulého roka nebol v meste zaregistrovaný ani jeden deň „dobrej“ kvality ovzdušia. Ako už UNIAN uviedol skôr, zatiaľ čo populácia rôznych krajín sveta sedí doma v karanténe, zvieratá začali kráčať po prázdnych uliciach miest.