V prvom dieli diváci RTVS spoznajú Prešovský kraj

BRATISLAVA – Marián Čekovský, Juraj Tabaček, Dominika Kavaschová a Janka Kovalčíková v prvej časti novej
cestovateľskej šou predstavia Prešovský kraj. S úsmevom po Slovensku bude RTVS vysielať na prvom televíznom porgrame pravidelne  v utorok. Prvú časť seriálu RTSV  odvysiela už 3. septembra 2019. Finančné noviny o tom informovala Silvia Turnerová z oddelenia vzťahov s verejnosťou RTVS.

V zábavnom programe S úsmevom po Slovensku popri spoznávaní Slovenska musia súťažiaci cestovatelia občas siahnuť na dno svojich síl. Hneď v prvej časti z Prešovského kraja si svoje vodácke nadanie otestuje Marián Čekovský, ale aj Juraj Tabaček či Dominika Kavaschová a Janka Kovalčíková. Dominika Kavaschová má súťaživého ducha a do disciplín išla naplno. „Oveľa radšej mám súťaže, kde sa človek zapotí. Pri jednoduchších súťažiach sa mi stáva, že sa nudím. Mám rada akciu a pocit, že môžem vyhrať,“ prezradila Dominika Kavaschová, ktorá počas natáčania šou S úsmevom po Slovensku musela viackrát prekonať svoje limity. „Som rada, že v niektorých disciplínach môžem prekonať samú seba a niektoré moje strachy. Či už je to strach z výšky, alebo tmy a jaskýň. Ako diváci uvidia už v najbližších častiach šou.“

Súťažiacich však čakajú aj vedomostné úlohy. Hneď na začiatku každej šou Boris Valábik otestuje ich znalosti o každom kraji. Vedomosti však budú potrebovať aj v niektorých súťažných disciplínach. „Veľmi si užívam cestovanie po slovenských roklinách, dolinách, kopcoch. Som vďačná produkcii, že nás tlačí do úloh a vecí, ktoré by mi ani nenapadli vyskúšať. Veľmi si však užívam aj úlohy intelektuálnejšieho charakteru a otázky vzdelanostného typu,“ uviedla herečka Janka Kovalčíková.

Súťažiaci postupne precestujú celé Slovensko a navštívia aj zaujímavé a krásne miesta, ktoré nie sú vždy známe širokej verejnosti. „Som rád, že pri nakrúcaní sme okrem typických dominánt Slovenska našli aj menej  známe miesta, ktoré si určite zaslúžia našu pozornosť. Myslím, že práve tam sme zažili najkrajšie chvíle a dostali množstvo dobrej energie od ľudí, ktorí tam žijú. Verím, že to rovnako preskočí aj našich divákov a zažijú to spolu s nami,“ pozýva k obrazovkách divákov dramaturg RTVS Pavel Chovanec.