TOP renomovaných právnických kancelárií

BRATISLAVA – Havel & Partners je najväčšou českou advokátskou kanceláriou na slovenskom trhu a celkovo siedmou najväčšou právnickou firmou na Slovensku.

Vyplýva to z rebríčka TOP 10 najväčších Právnických firiem vydávaného The Slovak Spectator.

V rebríčku TOP 10 najväčších právnických kancelárií, ktorý podľa kombinovaných objektívnych kritérií zostavuje denník SME a The Slovak Spectator, je Havel & Partners najväčšou českou advokátskou kanceláriou, štvrtou najväčšiu regionálnou a celkovo siedmou najväčšou právnickou firmou pôsobiacou na slovenskom trhu. Zároveň sa zaradila k najväčším kanceláriám poskytujúcim poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií a tiež bankovníctva a financií.

V ďalšom rebríčku, ktorý odráža počet prípadov, za ktoré patrila odmena viac ako 20 000 EUR, sa Havel & Partners umiestnila celkovo na štvrtom, v regionálnom meradle dokonca na treťom mieste.

„Umiestnenie na popredných  pozíciách si veľmi vážime a teší nás, že vo všetkých rebríčkoch neustále stúpame, a to aj napriek koronavírusovej kríze. Chceme aj naďalej posilňovať pozíciu najväčšej a najúspešnejšej česko-slovenskej kancelárie, ktorá je prvou voľbou pre české firmy pôsobiace na Slovensku a slovenské spoločnosti pôsobiace v Českej republike. V tomto smere máme mimoriadne skúsenosti, obchodné kontakty i unikátne know-how,“ hovorí zakladateľ a riadiaci partner kancelárie Jaroslav Havel.

Kancelária Havel & Partners týmto umiestnením potvrdzuje nielen svoj status najúspešnejšej kancelárie s najkomplexnejšími službami v Českej republike a na Slovensku, ale tiež najúspešnejší rok vo svojej histórii. Okrem vyššie uvedených umiestnení zaznamenala tiež historický úspech v súťaži Právnická firma roka 2020 na Slovensku, kde získala titul kancelárie s najlepšími klientskymi službami a zvíťazila v kategóriách Fúzie a akvizície a Energetika a energetické projekty. V Českej republike sa potom opätovne stala absolútnym víťazom súťaže Právnická firma roka 2020 v ČR a získala tiež najprestížnejšie globálne ocenenie Chambers Europe Awards pre najlepšiu kanceláriu na českom trhu.