Theresa May nebude mať kde kupovať topánky

Britská značka obuvi L.K. Bennett zbanrotovala. Už zatvoril 5 z 39 maloobchodných predajní v krajine, pozastavili sa online predaje, 55 ľudí bolo prepustených. Topánky od tohto výrobcu obľúbenou značkou Vovodkyne z Cambridge Kate Middleton a premiérky Theresy Mayovej.

Britská značka oblečenia a obuvi L.K. Bennett 7. marca 2019 vyhlásil konkurz, uvádza Bloomberg s odvolaním sa na účtovnú firmu EY. Dôvodom bankrotu boli “prísne obchodné podmienky pre maloobchodníkov”, ako aj nárast nájomného a majetkových daní. Okrem toho L.K. Bennett dlhuje za ďalšiu značku oblečenia  Fraser, takmer 418 tisíc libier, píše The Guardian.

L.K. Bennett je medzinárodná spoločnosť a luxusná módna značka so sídlom v Anglicku v Londýne. Spoločnosť ponúka zbierky obuvi, odevov, kabeliek a príslušenstva.

Linda Bennett založila prvý obchod L.K.Bennett v obci Wimbledon v roku 1990 s cieľom vytvoriť “niečo medzi dizajnérskou obuvou, ktorú nájdete na Bond Street a na ulici.” Úspech spoločností viedol spoločnosť Bennett k získaniu prezývky “Queen of Kitten Heel”, čo v preklade znamená kráľovná mačacieho podpätku.