Tesla mieni, Pán Boh on-line predaj mierne nemení

Výrobca elektrických vozidiel Tesla premyslel svoje plány na prechod na online predaj s uzavretím väčšiny kancelárií a obchodov.

Ako sa uvádza vo vyhlásení na blogu spoločnosti, spoločnosť Tesla v posledných dvoch týždňoch urobila audit v každom offline obchode. Pred niekoľkými dňami zavrela asi 10% obchodov spoločnosti, kde nebol žiadni návštevníci. Tieto obchody by sa aj tak „zatvorili“, uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

O 20% viac obchodov sa nachádza v procese hodnotenia, niektoré z nich sa uzavrú, niektoré zostanú otvorené v závislosti od objemu predaja v najbližších mesiacoch.

Inými slovami povedané, spoločnosť uzavrie približne polovicu obchodov oproti pôvodnému plánu. V dôsledku toho sa ceny všetkých modelov Tesla okrem modelu 3 zvýšia o 3%. Spoločnosť však dosiahne svoj hlavný cieľ – „populárny“ model Tesla Model 3 v amerických obchodoch bude stále stáť 35 000 USD.

Začiatkom marca Tesla oznámil, že zavrie všetky svoje obchody. Po celom svete má ich spoločnosť 378. Spoločnosť Ilona Maska plánovala prejsť výlučne na online predaj, aby sa znížili náklady na nákup. Konečným cieľom spoločnosti bolo znížiť maloobchodnú cenu modelu 3 na 35 tisíc dolárov.

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.