Technologické firmy zarábajú na izolácii ľudí

NEW YORK – Bohatí Američania zarobili v súčasnosti stovky miliárd dolárov. Ich sumárne bohatstvo stúplo o 434 mld. USD. Napísal to portál CNBC.

Za dva mesiace od polovice marca do polovice mája sa Jeff Bezos, zakladateľ internetovej platformy Amazon a tvorca sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg, stali najbohatšími spomedzi ostatných. Ich majetok vzrástol o 34,6 a 25 miliárd dolárov, v uvedenom poradí – na 150 a 87,3 miliardy USD.

Zakladatelia a majitelia technologických spoločností, ktorí vyťažili zo všeobecných obmedzení, ktoré prinútili prenos mnohých procesov do online prostredia, dosiahli vo všeobecnosti najväčší úspech.
Celkové bohatstvo 600 najbohatších obyvateľov Spojených štátov za posledné dva mesiace vzrástlo o 15 percent, z 2,9 na 3,3 bilióna dolárov.Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Ilon Musk, ktorého majetok vzrástol o 48 percent na 36 miliárd dolárov, a zakladateľa Facebooku Zuckerberga o 46 percent, až na 80 miliárd USD a Bezosa o 31 percent, až na 147mld,  sú najbohatšími ľuďmi s najvyšším percentuálym rastom majetku.