Škoda Auto podporuje ženskú Tour de France

BRATISLAVA – Holandská cyklistka Annemiek van Vleuten oslavuje víťazstvo v celkovom hodnotení pretekov
Marianne Vos, ďalšia z Holanďaniek, víťazí v bodovom hodnotení v prvom ročníku Tour de France Femmes

Škoda Auto túto akciu podporuje ako oficiálny hlavný partner a dodávateľ vozidiel

Holanďanka Annemiek van Vleuten včera ako prvá prešla cieľom na La Super Planche des Belles Filles vo Vogézach a vyhrala tak prvý ročník pretekov Tour de France Femmes. Zelenú trofej z českého krištáľu, navrhnutú oddelením

Škoda Design pre víťazku bodového hodnotenia, získala ďalšia Holanďanka Marianne Vos. Škoda Auto ako oficiálny hlavný partner a dodávateľ vozidiel poskytla viac ako 50 vozidiel organizátorom a tímom zúčastňujúcim sa pretekov, ktoré sa v tomto formáte konali prvýkrát.

V nedeľu 24. júla 2022 odštartovalo v Paríži 144 účastníčok v 24 tímoch prvú etapu Tour de France Femmes avec ZWIFT. Pri Eiffelovej veži vyrazili na 1 033 kilometrov dlhú trať pretekov,
ktoré sa v tejto podobe konali prvýkrát. V ôsmich etapách prešli pretekárky východným Francúzskom a včera pelotón úspešne dorazil do cieľa na známom vrchole „La Super Planche des Belles Filles“ čo sa prekladá ako Planina krásnych dievčat) vo Vogézach. Celkové víťazstvo oslávila 39-ročná Holanďanka Annemiek van Vleuten.

Víťazka bodového hodnotenia a držiteľka zeleného trička sponzorovaného spoločnosťou Škoda Auto , 35-ročná Holanďanka Marianne Vos, získala zelený krištáľový pohár navrhnutý oddelením Škoda Design.

V duchu motta kampane „You have to love it. We all do.“ mohli fanúšikovia cyklistiky sledovať dianie na trati prostredníctvom sociálnych sietí, zatiaľ čo webové stránky https://www.welovecycling.com sprostredkovávali zaujímavé informácie zo zákulisia. Okrem toho vydala Škoda Auto ku každej etape limitovanú edíciu nezameniteľných tokenov NFT (Non Fungible Token). Osem motívov, ktoré boli už vopred zverejnené na stránkach weareridinghistory.io , navrhla česká umelkyňa Ilona Polanski a k dispozícii boli v obmedzenom počte 30 ks z každého motívu.