Tesla plánuje výstavbu nových fabrík na výrobu elektromobilov v Ruskej federácii a v oblasti strednej Ázie

MOSKVA – Americký podnikateľ a zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk chcel v Rusku a v Kazachstane postaviť závod na výrobu elektrických vozidiel. Vyhlásil to na ruskom vzdelávacom maratóne „Nové vedomosti“. Jeho slová cituje agentúra Interfax.

“Je pravdepodobné, že Tesla otvorí nové fabriky na výrobu áut v Rusku a v oblasti strednej Ázie “odpovedal Musk na otázky účastníkov video diskusie.

Musk spomenul, že výrobné závody spoločnosti Tesla sa nachádzajú najmä v USA a Číne. Spoločnosť však uvažuje o rozšírení svojej geografickej polohy. “Chceme mať továrne v iných častiach sveta. Uvažujeme aj o Rusku,“ dodal podnikateľ.

Ministerstvo priemyslu a obchodu predtým pozvalo Muska do Ruska, aby diskutovalo o výstavbe závodu na výrobu značkových elektrických vozidiel v krajine.

Prvým uchádzačom o výstavbu závodu Tesla bol región Kaluga a potom za závod v jeho regióne Muskovi prisľúbili výhody a úrady mesta Udmurtia. Guvernér moskovského regiónu Andrej Vorobyov zase vyzval amerického podnikateľa, aby si vybral moskovský región.

Vzdelávací maratón „Nové poznatky“ potrvá v podobe internetového vysielania do 22. mája v ôsmich mestách krajiny – Moskva, Petrohrad, Kazaň, Nižný Novgorod, Soči, Vladivostok, Novosibirsk, Kaliningrad.