RTVS: Čekovský, Tabaček či Valábik v cestovateľskej šou

S úsmevom po Slovensku, nová cestovateľská šou RTVS, ukáže od septembra krásy Slovenska, prinesie aj zábavu a napätie. Finančné noviny o tom informovala  Silvia Turnerová z oddelenia pre styk s verejnosťou RTVS.

Divákov bude po Slovensku sprevádzať štvorica celebritných cestovateľov. Spolu s humoristami Mariánom Čekovským a Jurajom Šokom Tabačkom sa na cesty vydajú mladé herečky Janka Kovalčíková a Dominika Kavaschová. V každej z ôsmich epizód čakajú cestovateľov viaceré zastávky, navštívia historické miesta, folklórne dominanty, ale aj prírodné krásy. Dôležitú úlohu pri cestovaní hrá tiež moment prekvapenia. Štvorica cestovateľov totiž nikdy nevie, čo ich čaká. „Nikto nám nič nechce prezradiť. Ráno nevieme, kde večer skončíme a nevieme ani, kde budeme medzitým. Spoznáme veci, ktoré som dovtedy nevideli a zažijeme veci, ktoré sme nezažili,“ prezradil Juraj Šoko Tabaček. V cestovateľskej šou ich cesty povedú na menej známe, ale krásne miesta a nepoznané kúty Slovenska.

Každý diel sa bude venovať niektorému zo slovenských krajov, cestovateľov nimi bude prevádzať Boris Valábik. Ten sa ujal nielen úlohy šoféra ikonickej dodávky, ale zároveň na začiatku každej epizódy preverí vedomosti hráčov v rýchlom teste o danom kraji. Boris Valábik ponuku na účinkovanie v šou S úsmevom po Slovensku prijal s nadšením: „Doposiaľ som strávil väčšinu života v zahraničí a na cestovanie po krásach Slovenska nebol čas, aj keď ich tu v našej malej krajine máme množstvo. Ponuku zapojiť sa do niečoho takéhoto som preto s nadšením privítal.

Prvú časť cestovateľsko-zábavnej šou S úsmevom po Slovensku odvysiela RTVS začiatkom septembra na Jednotke.