Rock: Rolling Stones vydali pieseň o mŕtvom meste

LONDÝN –  Britská rocková skupina Rolling Stones prvýkrát od roku 2012 vydala nový singel. Skladba  Život v meste  duchov  (Living In A Ghost Town) sa vzťahuje na pandémiu koronavírusov a  nahrali ju počas karantény.

Sir Mick Jagger spieva linky, ktoré možno preložiť ako „život bol krásny, ale teraz sme všetci v uzamknutí / Som ako duch žijúci v meste duchov.“ Vo vyhlásení skupiny sa uvádza, že pieseň začali nahrávať pred rokom, ale dokončili ju teraz. Vo videu k piesni môžete vidieť prázdny Londýn a ďalšie mestá.
„Som sám sebou veľmi prísny. Ak niečo napíšem, alebo ak niečo urobíme spolu s Keithom Richardsom, potom materiál nemôže byť len dobrý, musí byť vynikajúci,“ dodal.

Hudobník povedal, že dúfa, že nahrá pár ďalších piesní izolovane a pripustil, že skupina zatiaľ nechápe, kedy bude môcť pokračovať vo svetovom turné.

The Rolling Stones je anglická rokenrolová kapela na čele so spevákom Mickom Jaggerom. Vznikla v Londýne roku 1962. Kapela sa najviac preslávila začiatkom 60. rokov ako protipól The Beatles. Jadro tejto britskej skupiny predstavujú Mick Jagger (spev) a Keith Richards (gitara, spev), ktorí po rôznych zmenách v obsadení skupiny pôsobia v Rolling Stones dodnes.

V rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias, ktorý v roku 2003 vydal časopis Rolling Stone má skupina Rolling Stones 10 albumov, z toho jeden v prvej desiatke.