Pyramídy a a iné podvody budú skúmať roboty

Banka Ruska začala používať roboty na identifikáciu nelegálnych finančných organizácií na internete, vrátane tých, ktoré majú znaky pyramíd, uviedol v RIA Novosti riaditeľ odboru nekalých praktík centrálnej banky Ruskej federácie Valerij Ľach.

Vyhľadávací model bol spustený v druhej polovici minulého roka. “V skutočnosti sa správa ako obyčajná osoba, ktorá hľadá, ako a kam investovať peniaze, a monitoruje všetko, čo sa deje na internete,” vysvetľuje Ľach. Ako povedal, spoločnosti, ktoré hľadajú nových zákazníkov, reagujú na takého návštevníka, po ktorom regulátor analyzuje, či je organizácia legálna alebo nie.

Okrem toho zástupca Centrálnej banky poznamenal, že vyhľadávanie ilegálnych organizácií v režime online je možné aj s pomocou občanov a médií. Minulý jeseň zostavila centrálna banka zoznam hlavných príčin podvodov na finančnom trhu. Medzi nimi najmä naznačila “špecifickú mentalitu” spotrebiteľov. Aj v dokumente, ktorý pripravil regulačný orgán, uvádza, že Rusi sú veľmi tolerantní voči finančnému zneužívaniu.