Premedia vydala knihu o veľkej IT štvorke

Amazon, Apple, Facebook a Google sú štyri najvplyvnejšie spoločnosti z oblasti informačných technológií na planéte. Takmer každý si myslí, že vedia, ako sa tam dostali.

Všetko, čo kto kedy napísal o IT štvorke v posledných dvoch desaťročiach, nikto nezachytil tak šikovne ako Scott Galloway. Jeho knihu v slovenskom preklade vydáva v týchto dňoch vydavateľstvo Premedia.

Namiesto nákupu mýtov, ktoré tieto spoločnosti vysielajú, si Scott Galloway kladie základné otázky. Ako “veľká štvrka” infiltrovala naše životy tak, že sa im takmer nedajú vyhnúť, alebo nedá sa ich bojkotovať.  Prečo im burza odpustí hriechy, ktoré by zničili iné firmy? A keď sa chcú stať prvou biliónovou spoločnosťou na svete, môže ich niekto napadnúť?

V tom istom neuveriteľnom štýle, ktorý z neho urobil jedného z najslávnejších svetových profesorov obchodu, Galloway dekonštruuje stratégie “veľkej švorky”, ktoré číhajú pod ich lesklými dýhami. Ukazuje, ako manipulujú so základnými emocionálnymi potrebami, ktoré nás poháňali, pretože naši predkovia žili v jaskyniach, rýchlosťou a rozsahom, s ktorým sa ostatní nedokážu vyrovnať. A odhaľuje, ako môžete aplikovať lekcie svojho výstupu do svojho vlastného podnikania alebo kariéry. Či už s nimi chcete súťažiť, obchodovať s nimi, alebo jednoducho žiť vo svete, ktorému dominujú, mali by ste porozumieť veľkej štvorke.

Scott Galloway (1964) je profesor marketingu na New York University Stern School of Business a verejný rečník, autor a podnikateľ.
V roku 1992 založil Prophet, poradenskú spoločnosť pre marketing a marketing, ktorá zamestnáva viac ako 400 odborníkov v Spojených štátoch, Európe a Ázii; v roku 1997 Galloway založil Red Envelope, jednu z prvých stránok elektronického obchodu. V roku 2005 Galloway založil digitálnu spravodajskú spoločnosť L2 Inc, ktorú Gartner kúpil v marci 2017 za 155 miliónov dolárov, a teraz zaniknutý Firebrand Partners, hedgový založený v roku 2005,  ktorý investoval viac ako 1 miliardu USD do amerického trhu médií.

Bol zvolený do Svetového ekonomického fóra „Global Leaders of Tomorrow“, ktoré uznáva 100 jednotlivcov vo veku do 40 rokov, ktorých úspechy mali vplyv na celosvetovej úrovni.

Pôsobil v predstavenstve Eddieho Bauera, The New York Times Company, Gateway Computer, Urban Outfitters a Berkeleyho Haas School of Business. Galloway je tiež známy svojimi verejnými prezentáciami a rozhovormi v štýle TED, zvanými Winners & Losers, v ktorom prezentuje výsledky indexu L2 Digital IQ Index, ktorý sa radí medzi 2500 globálnymi značkami naprieč mnohými dimenziami vrátane elektronického obchodu, sociálnych médií a digitálneho marketingu.

Galloway učí riadenie značky a digitálny marketing pre študentov druhého ročníka MBA.