Podmienky “locdownu” v Slovenskej republike

BRATISLAVA – Od soboty 19. decembra 2020 od 5.00 bude na Slovensku zákaz vychádzania. Platiť budú aj výnimky, napríklad na návštevu najbližšej rodiny. Informuje o tom Úrad vlády SR.

Od tohto dňa sa začne na Slovensku aj takzvaný lockdown. Zavrú sa všetky obchody s výnimkou tých, ktoré sú potrebné na zabezpečenie základných potrieb. V stredu to oznámili minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) a vicepremiér pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina).

Minister Krajčí označil epidemiologickú situáciu na Slovensku za mimoriadne vážnu. Vyzval preto, aby sa počas zákazu vychádzania stretli maximálne dve domácnosti a nedochádzalo k ďalším stretnutiam. “Ide o akési vytvorenie bubliny,” povedal Holý. Cestovanie obmedzené nebude, vláda však vyzýva, aby ho ľudia zvážili.

Zo zákazu vychádzania bude platiť viacero výnimiek. Sú nimi okrem iných aj výnimka cesty za rodinou, do práce, ale aj na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb, nákup pohonných hmôt či cesta na poštu a výdajné miesto internetových a iných obchodov.