Patria a CSM podpísali memorandum o porozumení

TISOVEC / HELSINKI – Fínska spoločnosť Patria a slovenská strojárska firma CSM Industry uzavreli memorandum o porozumení týkajúce sa tendra na dodávku bojových obrnených vozidiel 8×8.

Dohoda zahŕňa spoluprácu pri dodávkach a predaji osemkolesových obrnených transportérov, nakoľko výrobné kapacity spoločnosti CSM Industry spĺňajú požiadavky obranného priemyslu a tohto projektu. Spolupráca oboch spoločností prinesie v budúcnosti nové pracovné miesta a tiež možnosti praktického vzdelávania pre študentov stredných a vysokých škôl.

“Radi by sme prispeli k rozvoju strojárskeho a obranného priemyslu na Slovensku, ktorý má v tejto krajine dlhoročnú tradíciu. Chceme hľadať spoločné príležitosti a podporiť tento segment našimi skúsenosťami a inováciami. Rozvojom výrobnej siete na Slovensku v súvislosti s projektom osemkolesových obrnených vozidiel Patria zároveň vytvorí v slovenskom priemysle nové pracovné miesta,” hovorí Jussi Järvinen, prezident Land business unit spoločnosti Patria.

“CSM reprezentuje tradičný slovenský strojársky priemysel od roku 1967 a partnerstvo s Patriou prináša kombináciu tradičných hodnôt a nového technologického pokroku z Fínska. Sme radi, že môžeme spoločne vykročiť na novú cestu, ktorá prinesie nové príležitosti pre región s vysokou nezamestnanosťou a tiež rozvoj zručností pre budúce generácie,” hovorí Tomáš Maroš, generálny riaditeľ CSM Industry.

Obe strany veria, že spolupráca na projekte 8×8 otvorí aj možnosti partnerstva pri ďalších projektoch a umožní získavanie skúseností, kvalifikovanej pracovnej sily a ďalší rozvoj oboch spoločností.

Patria je medzinárodný poskytovateľ služieb v oblasti obrany, bezpečnosti a podpory životného cyklu leteckej dopravy, výcviku pilotov a technologických riešení. Spoločnosť poskytuje svojim zákazníkom z oblasti letectva a armády dostupnosť vybavenia, nepretržitý rozvoj výkonnosti, ako aj vybrané produkty a služby v oblasti spravodajstva, sledovania a systémov riadenia. Poslaním spoločnosti Patria je byť pre zákazníkov dôveryhodným partnerom za každých okolností a víziou je byť hlavným partnerom pre kritické operácie na zemi, na mori a vo vzduchu. Spoločnosť má niekoľko pobočiek vrátane Fínska, Švédska, Nórska, Belgicka, Estónska a Španielska a spolu zamestnáva 3 000 odborníkov. Patria je vo vlastníctve fínskeho štátu (50,1 %) a nórskej spoločnosti Kongsberg Defence & Aerospace AS (49,9 %). Patria vlastní 50 % nórskej spoločnosti Nammo a tieto tri spoločnosti spolu tvoria popredné severské obranné partnerstvo.

www.patriagroup.com

CSM Industry s.r.o. je slovenská strojárska spoločnosť, ktorá nadviazala na 50-ročnú históriu výroby strojárskych a stavebných mechanizmov v Tisovci. Spoločnosť je výrobcom UDS strojov, ale zameriava sa aj na ich predaj, servis a príslušenstvo. Orientuje sa tiež na kooperačnú výrobu zváraných dielcov. Výrobky spoločnosti smerujú na trhy krajín V4 (do  Českej republiky, Poľska, Maďarska) a ďalších krajín východnej Európy.

www.csm.sk