OSN: miliardári by mali nakŕmiť chudobných

NEW YORK – Šéf OSN pre potraviny David Beasley vyzval miliardárov a podniky, aby pomohli zachrániť 30 miliónov ľudí na celom svete, ktorým tento rok hrozí smrť hladom, píše CNBC.

Organizácia potrebuje rok 4,9 miliárd dolárov na to, aby uživila tých, ktorí to potrebujú. Na celom svete je viac ako dvetisíc miliardárov s čistým imaním 8 biliónov dolárov, uviedol Beasley. “Niektorí z nich počas pandémie zarobili miliardy.” Nie som proti tomu, aby ich hlavné mestá rástli, ale ľudstvo čelí najväčšej kríze, “dodal.

Šéf OSN pre potraviny uviedol, že vlna hladu stále hrozí svetu. Preto vyzýva vlády a súkromné ​​podniky, aby zintenzívnili svoje úsilie.

Na Slovensku má nárok na potravinový balíček rodina s  nezaopatreným dieťaťom alebo deťmi, ktorá dostáva dávky v hmotnej núdzi, človek v  hmotnej núdzi, ktorý dovŕšil dôchodkový vek a nemá príjem zo zárobkovej činnosti invalidný alebo ťažko zdravotne postihnutý človek v hmotnej núdzi, ktorý nemá príjem zo zárobkovej činnosti a iná osoba v mimoriadne nepriaznivej alebo krízovej životnej situácii.