Nový veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku

MOSKVA – Na Slovensku bude nový mimoriadny a spolnomocnený veľvslanec Ruskej federácie  Igor Bratčikov. Informuje o tom denník Kommersant.

V posledných rokoch Igor Bratčikov viedol ruskú delegáciu na mnohostranných rokovaniach o právnom postavení Kaspického mora. Prijatie Dohovoru o právnom postavení Kaspického mora. Tento dokument podpísali vedúci predstavitelia piatich pobrežných štátov 12. augusta 2018. Ako píše Kommersant, to bolo jedným z najdôležitejších úspechov Moskvy, ktorým sa podarilo do dokumentu zahrnúť niekoľko dôležitých bodov. Predtým bol Igor Bratčikov veľvyslancom vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku a tiež zastával posty v ústrednom aparáte ministerstva zahraničných vecí. V ministerskej štruktúre je od roku 1979.

Súčasný ruský veľvyslanec na Slovensku minulý rok dosiahol 70 rokov. Vedie diplomatickú misiu v Bratislave od roku 2014. Svoju diplomatickú kariéru začal v roku 1972 spolu s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom z veľvyslanectva ZSSR na Srí Lanke. Neskôr zastával rôzne funkcie v ústrednom aparáte av zahraničných agentúrach ministerstva zahraničných vecí ZSSR a Ruskej federácie, vrátane zástupcu ministra a veľvyslanca v Českej republike.