Neuveriteľné príhody Kažimíra sú nezmysel

BRATISLAVA – Verejnosť sa teší nezmyslu o tom, že guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír odniesol niekomu peniaze. Vraj úplatok.

Položme si niekoľko otázok, ktoré nemajú odpovede. Budem osobný. Pred rokom 1989 som pracoval ako brigádnik v podnikoch Harmanecké papiere, Fatra Banská Bystrica a Tlačiarne SNP Banská Bystrica. Neviem si vôbec predstaviť, že majster, pod ktorého som kedysi spadal by mi povedal: “Vlado, robíš to dobre, mám tu peniaze na úplatky, tu máš…”

Petra Kažimíra poznám ako veľmi opatrného človeka. Jeho výroky sú vždy uvážené. Neviem si vôbec predstaviť to, že ako minister financií by vôbec uvažoval o tom, že niekomu odnesie peniaze. Aká škoda, že mi nedoniesol. Musím mu zatelefonovať. že či nemá niečo pre mňa.

Treba poznamenať, že ohováranie je súčasná metóda presadzovania politickej ekonómie v praxi. A tak sa stalo, že pre politické ohováranie sa používajú médiá.

Najviac ma udivuje prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá vyzvala Petra Kažimíra, aby rezignoval na svoju funkciu.

Zuzana Čaputová nikdy nikoho nevyzývala, aby rezignoval na svoju funkciu, keď boli podozrenia, že bol plagiátor. Aká to náhoda?

A na záver. Veľmi ma mrzí vôbec to, že sa musím vyjadrovať k nezmyslom v médiách. Neuznávam žiadne špekulácie.

 

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.