Najstarší ruský internetový obchod vstúpi na trh NASDAQ

MOSKVA – Najstarší ruský internetový obchod Ozon vstúpi na americkú burzu NASDAQ, uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke spoločnosti. Počet akcií ponúkaných verejne a ich cena ešte nie sú známe.

Predpokladá sa, že s cennými papiermi sa bude obchodovať v sekcii Global Select Market, kde sú kótované akcie zahraničných spoločností. Upisovateľmi a organizátormi umiestnenia akcií budú medzinárodné a ruské banky vrátane Morgan Stanley, Goldman Sachs, Citigroup, UBS, VTB, Sberbank a Renaissance Capital.

V prospekte akcií spoločnosti sa uvádza, že v budúcnosti, po IPO čo je primárny úpis akcií, budú fondy Baring Vostok schopné odkúpiť časť cenných papierov za ponúkanú cenu.

Dokument taktiež predstavuje finančné výkazy spoločnosti Ozon za prvých deväť mesiacov roku 2020. Podľa nej tržby spoločnosti dosiahli 121,6 miliárd rubľov (vrátane DPH) čo je o 142 percent viac ako v rovnakom období roku 2019. Počet objednávok sa zvýšil o 130 percent na 44,3 milióna.

Zámer Ozonu vstúpiť na jednu z amerických búrz cenných papierov bol známy začiatkom októbra. Vtedy nebol známy trh kde budú akcie umiestnené.