Na sociálnej sieti sa šíri pyramída a oslovuje ľudí

BRATISLAVA – Na sociálnej sieti Facebook sa šírila imidžová falzifikovaná reklama, ktorá je kolážou rôznych fotografií. Bola v nej zakomponvaná fotografia jedného z manažérov finančnej skupiny Penta Investment. Ide o falošnú investičnú ponuku.

Následne neznámi ľudia oslovujú potenciálnych klientov. Ponúkajú, aby do neznámej investičnej schémy vložili 900 eur. Potenciálnym klientom hovoria, že peniaze sa budú zhodnocovať. Ako pre Finančné noviny povedal jeden z oslovených, ktorému telefonovali zo štyroch rôznych telefónnych ćísiel, tvrdia, že 97 % zo zisku dostane klient a ano si nechávajú len 3%. V reklame sa neuvádza adresa, či názov finančnej inštitúcie, ktorá ponúka službu.

Táto investičná schéma nepôsobí na základe licencie Národnej banky Slovenska.  Ide o falošnú investičnú ponuku. Má znaky podvoduPred časom na Slovensku pôsobila akože maklérska firma. Tvrdila o sebe, že sídli vo Veľkej Británii, ale išlo o podvod. Slovenskí občania do nej vložili nemalú sumu. Po čase sa stránka firmy vyparila a podobne sa vyparili aj peniaze slovenských občanov.