Melinda Gates získala celkom aktíva 3 mld. USD

NEW YORK – Po rozvode so zakladateľom spoločnosti Microsoft Billom Gatesom jeho manželka Melinda získala podiely v mnohých spoločnostiach v hodnote viac ako tri miliardy dolárov. 

Spoločnosť Cascade Investment, investičná spoločnosť založená Billom Gatesom, previedla podiely v inej spoločnosti na Melindu Gatesovú, čím celková suma, ktorú získala od chvíle, keď pár oznámil svoj rozvod, presiahla 3 miliardy dolárov.

Podľa regulačných dokumentov teda investičná spoločnosť previedla asi 2,25 milióna akcií v hodnote asi 851 miliónov dolárov.

Bill a Melinda oznámili rozvod 4. mája. Podľa TMZ manželka miliardára podala návrh na rozvod. Rozvod Gatesovcov súvisel s kontaktmi manžela s milionárskym pedofilom Jeffreym Epsteinom. Uvádzalo sa, že obavy z účasti Epsteina na trestnej činnosti vznikli v Melinde v roku 2013, po prvom stretnutí páru s milionárom.

Epstein bol odsúdený za vytvorenie zločineckej siete, ktorá mu umožňovala sexuálne vykorisťovať a zneužívať dievčatá. Podľa niektorých správ sa do roku 2019 venoval obchodovaniu s ľuďmi. Americký finančník bol zadržaný 6. júla 2019 v New Yorku. V auguste toho istého roku si bez čakania na súd vzal život vo väzenskej cele.