Legendy rockovej hudby – Jethro Tull´s Martin Barre Band – Aqulaung 50th Anniversary Tour

BRATISLAVA – Výnimočné turné oslavujúce ikonický album rockovej histórie ponúka takmer neuveriteľnú možnosť vypočuť si „Aqualung“ naživo v podaní jedného z jeho autorov.

Aqualung katapultoval  Jethro Tull do veľkých športových arén a priniesol kapele úspech ako žiadny pred ním a ani po ňom. Niekdajší  gitarista Jethro Tull, ktorý v kapele strávil takmer celú kariéru od začiatku až na jej umelecký vrchol, prinesie koncertné prevedenie celého konceptu Aqualung  od prvej po poslednú skladbu a nebudú chýbať ani ďalšie klasiky Jethro Tull!

Fanúšikovia tak budú mať neopakovateľnú príležitosť zažiť naživo skladby, ktoré neboli na playlistoch kapely celé desaťročia. Martin Barre bol v skupine v období 1968 do  2012.  Niet pochýb, že jeho zvuk a spôsob hry na gitaru patril k hlavným stavebným kameňom úspechu Jethro Tull.  Gitarové figúry a sólo v titulnej skladbe Aqualung  boli zaradené medzi top 20 najlepších gitarových sól rockovej histórie.

V roku 1988 bol Martin Barre za svoj výkon na albume Crest of a Knave ocenený cenou Grammy. Popri tvorbe s Jethro Tull  Martin Barre spolupracoval aj s inými umelcami – za všetkých spomeňme aspoň mená ako Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore a na pódiu sa ocitol aj s kolegami  ako Jimi Hendrix, Led Zeppelin, alebo Pink Floyd.

17.11.2022, MMC, Karpatská 2, Bratislava, 19:.00 hod