Jeff Bezos alebo ako kozlík šťastne pristál na Zemi

NEW YORK – Pred nami je veselá správa o lete do vesmíru miliardára Jeffa Bezosa, najbohatšieho muža planéty.

V texte je veľa zábavných momentov, ale toho hlavného sa nedotkne. Bezos vzal so sebou na palubu Nového Sheparda nie lekára ani masérku, ale 82-ročnú pilotku dámy a syna sponzora. Pretože musíte rešpektovať peniaze. Plus – je potrebné sa poistiť sa proti obvineniam z antifeminizmu a ageizmu (diskriminácia starších ľudí).

Jeff Bezos roztrhal na kúsky Karmanovu líniu, medzinárodne uznávanú hranicu vesmíru vo výške 100 kilometrov nad morom, približne o 9:04 SE, pričom si získal trvalý titul „astronaut“. Ako vopred vysvetlil Blue Origin, Jeff Bezos je teraz astronautom bez akýchkoľvek výhrad (na rozdiel od Richarda Bransona, ktorý vyniesol na oblohu iba 85 kilometrov). Raketa New Shepard vzlietla zo západného Texasu a lander pristál v západnom Texase 10 minút 18 sekúnd po štarte. Určitý okamih letu (maximálne minúta) sa technicky uskutočnil vo vesmíre.

Vyjadrenia astronauta boli vysielané naživo. Kričal: „Páni, páni, stačí sa pozrieť na ten výhľad!“

A tiež: „Jednoducho úžasné!“

A potom: „Aká som šťastná!“

Opakovane použiteľná nosná raketa mierne pristála.

„MCC, toto je Bezosov najlepší deň!“ – oznámil sám Bezos krátko po pristátí.

A „Áno, áno, áno !!!“
Pred uvedením predstavil Blue Origin inscenovanú reportáž zaznamenaných liniek od Wally Funk – pripomínajúc nám, že Jeff Bezos priniesol 82-ročnú leteckú pilotku, ktorá bojovala proti misogynizmu (misogynii) a ageizmu v Spojených štátoch. („Ten istý Wally Funk!“ – zvolal hostiteľ.) Ďalší hostiteľ Blue Origin zablahoželal obyvateľom Holandska, ktorí majú byť na čo hrdí – taký „krajan“. Spomínaný krajan je 18-ročný syn generálneho riaditeľa investičnej spoločnosti z Holandska, ktorý za let zaplatil desiatky miliónov.

MCC tiež vyjadrilo posledné slová na rozlúčku: „Teraz sem zadky – a rýchlejšie – aby som ťa mohol dobre objať! Milujeme ťa. A veľa šťastia, Nový Shepard. “ Skutočne stiahli svoje  živé  zadky – 40 minút pred „mostom“ so Zemou.

Dnes je vhodný čas na zamyslenie sa nad úspechom Jeffa Bezosa – možno najbežnejšieho a urážlivého plytvania peniazmi v histórii. Tu dokonca predčil svoje hodinky (Obrie hodiny v horách Texasu, ktoré údajne vydržia dlhšie ako ľudská civilizácia – približne v preklade). A teraz môžeme všetci konečne povedať, o čom sme tak dlho mlčali: jazdí Jeff Bezos, Richard Branson slintá a Elon Musk je klamár a žalostný pozemšťan, ktorý nestojí ani cent.

Gratulujeme najstaršiemu a najmladšiemu človeku vo vesmíre. A Mark Bezos tiež.

Aktualizácia: Nové informácie od moderátora: „Jeff je známy svojim hromovým smiechom.“ Bezos si zrejme ani počas letu nezložil kovbojský klobúk.