WASHINGTON – Prehriaty americký trh práce je jedným z najdôležitejších proinflačných ukazovateľov, ktorý prinútil Fed najskôr zvyšovať a následne udržiavať úrokové sadzby na vysokých úrovniach.
Jedna štúdia naznačuje, že. „prehriaty“ trh práce v USA je jedným z najdôležitejších proinflačných ukazovateľov, ktorý prinútil Fed najskôr zvyšovať a potom držať úrokové sadzby na vysokých úrovniach. Ale je naozaj taký prehriaty? Nie je to pravda…
Podľa aspoň jednej štúdie americké spoločnosti zverejňujú falošné pracovné ponuky online, aby vytvorili dojem obchodného rastu, motivovali existujúcich zamestnancov a vytvorili skupinu možných budúcich kandidátov. Zároveň sa neplánuje nikoho zamestnať, aspoň zatiaľ.Táto prax je bežne známa ako „ghost job posting“ a predstavuje 43 % online pracovných ponúk v rôznych odvetviach.Prieskum spoločnosti Clarify Capital medzi viac ako 1 000 náborovými manažérmi zistil, že okrem falšovania ukazovateľov rastu a výkonnosti tretina zamestnávateľov využíva „duchovské“ pracovné ponuky na upokojenie prepracovaných zamestnancov (a ukázať im, že ich miesto môže zaujať viac ľudí). pracovníci – cca).Tento jav spôsobuje rozsiahle sklamanie: tak na strane uchádzačov o zamestnanie, ako aj na strane zamestnávateľov. Podľa Indeed môže v priemere trvať až osem týždňov, kým uchádzač o zamestnanie dostane skutočnú pracovnú ponuku po online prihlásení (tento proces často zahŕňa písanie životopisov, zdĺhavý proces posudzovania žiadostí a viaceré kolá pohovorov).Uchádzači o prácu tak strácajú vzácne hodiny a dni snahou získať prácu v spoločnostiach, ktoré v skutočnosti nikoho nehľadajú. Nie je teda žiadnym prekvapením, že podľa HH spoločnosti Insight Global 55 % Američanov tvrdí, že sú „úplne vyhorení“ v procese hľadania práce.