Jančat: máme najkvalitejšie mäsové výrobky v SR

ZVOLEN – Firma Farmaria ponúka najkvalitnejšie mäsové výrobky na Slovensku. Dodržiava všetky pravidlá pre ekologicky nezávadné potraviny. Žiadne umelé stimulátory a ani hormóny. Všetko je naturálne.

Sú to napríklad kvalitné kurčatá: Ako povedal pre Finančné noviny manažér firmy Peter Jančat, “dodržiavame dobré životné podmienky od malého kuriatka, vydezinfikovaný priestor, kvalitná hlboká podstielka, kvalitné krmivo, dostatok vody a priestoru, to je najlepší základ pre budúce kvalitné farmárske kura.” Prísne ekologické podmienky firma dodržiava aj v prípade chovu a spracovania hovädzieho dobytku.

Dominantou firmy je akékoľvek mäso, ale aj kvalitné hovädzie mäso. Je to sušené hovädzie mäso obalené v korení.

Aká je podstata tohto výrobku? “Už naši dávni predkovia konzervovali mäso sušením. A aby mäso vydržalo čo najviac a čo najdlhšie, tak mäso primerane zbavili vody. Recept na PASTIRMU je pôvodom od Stredomoria a z Balkánu. Na blízkom východe je táto pochutina známa aj ako BASTIRMA alebo BASTURMA.

PASTIRMA je vlastne prirodzeným sušením dehydrované kvalitné hovädzie mäso, konzervované soľou, korením a sušením. Mäso nie je tepelne opracované, ani údené. TNa výrobu 100g výrobku sa používa približne 200g čerstvého hovädzieho mäsa. Vo výrobnom procese je použitá len klasická jodidovaná kuchynská soľ a prírodné korenia. Nepoužívane žiadne nitráty solí ani iné konzervačné látky, žiadne stabilizátory ani zvýrazňovače chutí.”

Hovädzie mäso je tiež súčasťou zdravého jedálnička, pretože obsahuje primerané množstvo tuku a je perfektným zdrojom bielkovín, vitamínov a minerálov, má vyšší obsah železa, zinku, selénu, kyseliny listovej a vitamínu B12. Hovädzie mäso je prirodzeným zdrojom CLA (konjugovaná kyselina linolovej ) a patrí k biologicky nejplnohodnotnějším druhom mäsa. Keďže PASTIRMA nie je tepelne upravená, tak veľké množstvo týchto látok ostane zachovaných vo výrobku.