Giuliani pripravuje správu proti Muellerovi

Skupina právnikov prezidenta Donalda Trumpa pripravuje kontrasprávu, ktorej účelomje zbaviť právneho statusu vyšetrovanie špeciálneho prokurátora Robert Muellera o ruskej intervencii počas volieb, a prezentovať protichodné argumenty”, napísali novinári The Daily Beast.

Denník píše, že súkromný právnik Trumpa, bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani povedal, že jedna časťsprávy sa bude venovať, či bolo alebo nebolo legitímne začatie vyšetrovania. Hlavná časť správy sa bude skladať z dvoch častí.
Úlohou jednej sekcie bude odpovedať na otázku, či bolo vyšetrovanie zákonné, s odvolaním na “potenciálne konflikty záujmov” federálnych orgánov. Druhá sa bude týkať možného sprisahania počas predvolebnej kampane s agentmi ruskej vlády. kvôli vplyvu na voľby.

Glenn Kirchner, federálny prokurátor USA v dôchodku, považuje situáciu za mimoriadne nezvyčajnú. “Zdá sa mi, že je to čistý absurdný public relations, povedal – Kirchner. Vyhlasujú, že pripravujú vyvrátenie správy, správe o ktorej nevieme čo v nej bude a kedy ju vydajú.