Deutsche Bank má veľké straty, bude sa aj liečiť

V druhom štvrťroku 2019 predstavovali straty najväčšej súkromnej banky v Nemecku Deutsche Bank  3,1 miliardy eur. Banka má pripravený plán ozdravenia.

Deutsche Bank, najväčšia súkromná nemecká banka, utrpí v dôsledku reštrukturalizácie obrovské straty. V druhom štvrťroku 2019 predstavovali straty banky po zdanení 3,1 miliardy eur, informovala tlačová služba Deutsche Bank v stredu 24. júla. Súčasne náklady na strategickú reštrukturalizáciu dosiahli 3,4 miliardy EUR. Odborníci Deutsche Bank skôr predpovedali straty v druhom štvrťroku vo výške 2,8 miliardy eur, informovala tlačová agentúra AFP.

„Už sme podnikli dôležité kroky na implementáciu našej stratégie a transformáciu Deutsche Bank,“ povedal Christian Sewing, predseda predstavenstva banky. Poznamenal, že v druhom štvrťroku bola významná časť výdavkov na reštrukturalizáciu odpísaná a pripustil, že bez týchto nákladov by bola práca banky ziskovejšia.

Zároveň Sewing ubezpečil, že „v stabilnejších oblastiach činnosti“ príjmy Deutsche Bank zostali rovnaké alebo sa zvýšili. Podľa správy dosiahli príjmy v druhom štvrťroku 6,2 miliardy EUR, čo je o 6% menej v rovnakom období v roku 2018.

Očakáva sa, že program reštrukturalizácie Deutsche Bank bude stáť 7,4 miliardy EUR do konca roku 2022. Počas tejto doby sa plánuje znížiť celkovo asi 18 tisíc pracovných miest, tj asi jednu pätinu všetkých zamestnancov. Za posledných 12 mesiacov už bolo prepustených 4 600 ľudí, po čom počet zamestnancov finančnej inštitúcie je 90,9 tis.