COVID – 19 vyvolal pokles cien dlhopisov v EU

LONDÝN – Výnosy vládnych dlhopisov eurozóny vo štvrtok klesli, pretože obavy z nového kmeňa koronavírusu naďalej zneisťovali  náladu investorov.

Ich pozornosť investorov sa upriamila na piatkové zverejnenie údajov o americkej inflácii a na budúci týždeň na zasadnutia centrálnej banky.

BioNTech a Pfizer v stredu uviedli, že priebeh troch dávok ich vakcíny proti COVID-19 preukázal v laboratórnych testoch neutralizujúci účinok proti novému kmeňu koronavírusu.

Výnos z 10-ročných nemeckých vládnych dlhopisov klesol o 2,5 bázického bodu na mínus 0,335 % po tom, čo v stredu vykázal najvyšší denný zisk za dva týždne, pričom vzrástol o viac ako 6 bázických bodov.

Výnos z talianskych 10-ročných štátnych dlhopisov klesol o 4,5 bázického bodu na 0,991 % po tom, čo v stredu vzrástol o približne 10 bázických bodov.

Americká centrálna banka (Fed) zvýši sadzby v treťom štvrťroku budúceho roka – skôr, ako sa predpokladalo pred mesiacom, tvrdia ekonómovia, ktorých oslovila agentúra Reuters. Väčšina z nich poznamenala, že rizikom je, že k zvýšeniu sadzieb dôjde ešte skôr.

 

 

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.