Belavia oznámila svoju pripravenosť na nákup lietadiel ruskej výroby MC-21 a Suchoj Superjet

MINSKBieloruská letecká spoločnosť Belavia plánuje nákup ruských lietadiel, uviedol generálny riaditeľ Belavia Igor Čerginec.

“Pripravujeme zmluvy s United Aircraft Corporation of Russia na nákup lietadiel MC-21 a Suchoj Superjet New. Čakáme, kým Rusko vyrobí tieto lietadlá. Zatiaľ nie sú pripravené, ale v rokoch 2024-2026 by mali zoberte krídlo a prejdite do komerčnej prevádzky,“ povedal Cherginets, ktorého citovala tlačová služba bieloruského ministerstva dopravy.

V súčasnosti má bieloruská letecká spoločnosť 13 lietadiel, ktorých priemerný vek je 11,2 roka.

“To je celkom dobrý ukazovateľ. Lietadlá západnej výroby môžu byť v zásade prevádzkované neobmedzene. Jediná vec je, že existuje niečo ako letová spôsobilosť. Lietadlá môžu vykonávať prepravu osôb do veku 30 až 35 rokov, “ povedal šéf Belavia.

Belavia , formálne Belavia Belarusian Airlines, bielorusky : ААТ «Авіякампанія «Белавія je v Bielorusku hlavným leteckým dopravcom.   Belavia obsluhuje sieť trás medzi Spoločenstvom nezávislých štátov , ako aj niektorými destináciami na Blízkom východe, zo svojej základne na národnom letisku v Minsku.   

The PJSC United Aircraft Corporation ( UAC ), rusky: Объединённая авиастроительная корпорация, je ruská spoločnosť s väčšinovým podielom patriacim ruskej vláde konsoliduje ruské súkromné ​​a štátne letecké spoločnosti a aktíva zaoberajúce sa výrobou, dizajnom a predajom vojenských, civilných, dopravných a bezpilotných lietadiel. Jej ústredie sa nachádza v okrese Krasnoselsky, Centrálna administratívna oblasť, Moskva.

Mnohé z aktív korporácie sa nachádzajú v rôznych regiónoch Ruska, so zahraničnými partnermi v Taliansku, Indii a Číne.

Fotografie: Belavia, Skytrax, UAC

.