Ako Radoslav Baťo osobne zažil slovenskú politiku

BRATISLAVA – Radoslav Baťo vydal vo vydavateľstve Premedia Jána Gregora knihu Hrobári slovenskej politke.

Má podtitul “Príbehy o tých čo to s nami mysleli dobre.”

Radoslav Baťo o svojom opuse napísal: “Táto kniha nebude o politických vredoch, ktoré sa v parlamentných voľbách v roku 2020 dostali k moci. Bude o slušných politikoch, ktorí im cestu k úspechu nevdojak a nechtiac vydláždili. Bude o nezamýšľaných dôsledkoch rozhodnutí, ktoré sformovali slovenskú politiku do súčasnej absurdnej podoby. Bude o tom, že v politike nestačí chcieť byť dobrým, spravodlivým a slušným. Bude o politikoch, ktorých si vážim. O Ivete Radičovej, Andrejovi Kiskovi, Mirovi Beblavom a Michalovi Trubanovi. O ľuďoch, pre ktorých som pracoval a ktorým som pomohol stať sa hrobármi slovenskej politiky.”

Kniha má päť kapitol. Prvou je zmene po voľbách v roku 2020. V druhej kapitole sa venuje vláde premiérky Ivety Radičovej. V tretej a štvrtej kapitoele o práci prezidenta Andreja Kisku. V posledej kapitole napísal o premárnených šanciach v parlamentých voľbách

Radoslav Baťo je bývalý slovenský novinár. Ako novinár začínal v roku 1996 v denníku Hospodárske noviny, neskôr pôsobil v denníku Pravda. Od roku 2001 do novembra 2009 pracoval v týždenníku Trend, od 1. apríla 2005 ako jeho šéfredaktor. Neskôr pracoval ako komentátor denníka SME.

Radoslava Baťo sám seba v knihe označil za politického konzultanta.