Akcie Virgin Galactic prudko klesli o 8 percent

LONDÝN /  NEW YORK – Akcie britského miliardára Richarda Bransona Virgin Galactic prudko poklesli o takmer osem percent, ukazujú údaje NASDAQ. O časť svojho majetku tak prišiel sám Branson, ktorý je jedným z akcionárov.

Stalo sa tak po úspešnom lete do vesmíru najbohatšieho človeka na svete Jeffa Bezosa, zakladateľa spoločností Amazon a Blue Origin – konkurenta spoločnosti Virgin Galactic. V čase, keď bol materiál pripravený, cena akcie bola 29,83 dolárov (mínus 7,93 percenta).

Samotný Branson zablahoželal Bezosovi k úspešnému letu na svojom Twitteri. “Pôsobivé!” Všetko dobré posádke odo mňa a celému tímu Virgin Galactic, “napísal.

V rovnakom čase papierová Virgin Galactic po lete do vesmíru samotného Bransona zlacnela. 12. júla stratili 2021 na hodnote viac ako desať percent, aj keď v ten deň cena dosiahla maximum 50 dolárov za akciu a v nasledujúcich dňoch poklesla. Samotný Brason zostáva na zozname 500 najbohatších ľudí na svete a je na 414. mieste. Virgin Group, ktorú založil, ovláda mnoho spoločností v rôznych priemyselných odvetviach.

Branson odletel do vesmíru 11. júla. Bezosov let sa uskutočnil 20. júla. V kapsule lode boli okrem neho ďalší traja ľudia. Do letu sa okrem brata miliardára Marka dostali 82-ročný pilot Wally Funk a 18-ročný študent Oliver Daman.