ABECEDA FINANCIÍ – KKR & Co. Inc.

KKR & Co. Inc., predtým Kohlberg Kravis Roberts & Co. je americká globálna investičná spoločnosť.

Spravuje mnoho rôznych tried aktív, vrátane private equity , odvetvia energetiky, infraštruktúry, nehnuteľností, úverov a prostredníctvom strategických partnerov aj hedgeových fondov. 

Spoločnosť založili v roku 1976 Jerome Kohlbergom, Jr., a bratrancami Henry Kravisom a George R. Robertsom, ktorí spolu všetci pracovali v investičnej banke Bear Stearns , kde realizovali jedny z prvých „ leveraged buyout “ (LBO) transakcií. 

Od svojho založenia KKR úspešne dokončilo množstvo transakcií, vrátane LBO RJR Nabisco v roku 1989, čo bola do tej doby najväčšia LBO transakcia, alebo LBO TXU Corporation v roku 2007, čo je doposiaľ najväčší úspešne realizovaný LBO. 

KKR má pobočky v 21 mestách a 16 krajinách na všetkých kontinentoch. Sídlo má spoločnosť v modernom newyorskom mrakodrape zvanom Solow Building na 9 West 57th Street, aj keď v roku 2015 oznámila svoj zámer presunúť sa do novo budovaného mrakodrapu na 30 Hudson Yards.

V marci 2010 KKR prvýkrát požiadalo o kotáciu svojich akcií na newyorskej burze a od 15. júla 2010 sú akcie obchodované.