Za peniaze pol kráľovstva, princeznú a dizertáciu
Vyšetrovanie novinárov stránky MailOnline, čo je elektronická verzia britského denníka The Daily Mail, ukázalo, že britskí študenti robia podvody počas doktorandského štúdia. Platia tisícky libier firmám, ktoré pre nich napíšu dizertačné práce.
Továrne vedeckých esejí (Mlyny esejí) ponúkajú napísanie celej dizertačnej práce na objednávku. Jeden z novinárov sa predstavil ako študent. Povedali mu, že mu stačí do práce dopísať vlastné meno a priezvisko.
Tri firmy – King´s Academic Help, PhD Dissertation a British Dissertation Editors – uviedli, že predávajú svoje dizertačné práce za sumu 2,559 až 6,173. Množstvo sa zvyšuje, ak sa vyžaduje podpora s vynikajúcou spätnou väzbou.
Asistent predaja King’s Academic Help povedal: „Budeme písať celú dizertačnú prácu od nuly. Potom, čo ste urobili prácu, musíte na ňu napísať svoje meno a dať ju vedúcemu. ”
Dodal: Ak váš nadriadený požaduje zmenu, urobíme to za vás, kým nebudete úplne spokojní. Výkonný vedec bude pracovať na vašej dizertačnej práci v súlade s vašou úrovňou vzdelania, ako aj s úrovňou práce, ktorú od nás chcete. Preto váš učiteľ nebude schopný zistiť, že niekto iný napísal dielo.
Konzultant tvrdí, že 70-75 ľudí pracuje pre King’s Academic Help na jednom z úradov v štvrti Mayfair v Londýne, ale adresa sa ukázala ako poštová adresa pre prijímanie korešpondencie. Mayfair je štvrť v londýnskom West Ende. Nachádza sa vo Westminster medzi Oxford Street, Regent Street, Piccadilly a Park Lane. Na západe hraničí s Hyde Parkom. Ide o veľmi bohatú štvrť, jednu z najdrahších v Londýne. Nachádza sa tu kostol sv. Juraja, ktorý leží na hanoverský námestí. V oblasti je taktiež rada hotelov, vrátane The Dorchester a Ritz. Tiež sa tu nachádza rad múzeí či galérií. Priamo vo štvrti sa nenachádza žiadna zastávka metra, sú však na jej okrajoch.
Spoločnosť každoročne predáva prácu viac ako 12 000 britským študentom, informoval poradca, pričom poznamenal, že 50 zákazníkov pre doktorandské práce sú študenti Oxford a Cambridge.
Jeden z poradkýň uviedla, že jej dizertačná práca bola v hodnote od 2.800 do 3.982 libier, v závislosti od toho, aký výsledok chce kandidát na skúšobnú komisiu, aby hlasovala za: 2: 2, 2: 1 alebo jednomyseľne, aj keď takéto odhady nie sú pre jej dizertačné práce.
Žena sa chválila, že jej spoločnosť je najväčšia v priemysle a zamestnáva viac ako 100 vedcov. Bezpochyby súhlasila s tým, že bude pracovať na téme postmodernej psychoanalýzy z hľadiska Jaquesa Lacana Shakespearovho Hamleta.
Zamestnanci firmy prijímajúcej objednávky na dizertačnej práce uvádzajú, že denne prijímajú viac ako sto objednávok, z toho 15-20 objednávok na magisterské práce.
Konzultant tejto spoločnosti povedal, že budú schopní predložiť dizertačnú prácu s textom 80.000 slov na tému John Morton a vytvorenie novej kráľovskej dynastie v Anglicku 15. storočia do štyroch mesiacov. Náklady na ňu budú 6 173 libier.
„Potom, čo dostanete svoju dizertačnú prácu, pozrite sa na ňu a dajte ju svojmu nadriadenému,“ povedal.
Toto novinárske vyšetrovanie sa uskutočnilo po tom, ako v Spojených štátoch amerických vypukol škandál, kvôli prijatiu žiadateľov na univerzity, ktorých bohatí rodičia zaplatili úplatky.
Thomas Lancaster z Imperial College v Londýne, ktorý sa špecializuje na akademickú integritu a prácami napísaými na objednávku, uvádza, že toto je len špička ľadovca: „V tomto odvetví sú po celom svete stovky miliónov libier a v Británii sa tento obchod odhaduje na desiatky miliónov. libier.
„Väčšina prác je napísaná v Keni. Je tu vysoká nezamestnanosť a mnohí sú ochotní pracovať doma. Majú dobrú angličtinu a náklady sú nízke.
„V Keni tisíce ľudí píšu diplomové a dizertačné práce pre nečestných študentov. V každom obytnom dome sa do tejto práce zapája niekoľko ľudí “.
Pán Mike Storey, ktorý bol v tejto téme veľmi aktívny, nám povedal: „Podvody a klamstvá sú na mnohých miestach obrovským, obrovským problémom. V našej zdravotnej službe a verejnej službe sú veľmi dôležité pozície obsadené ľuďmi, ktorí klamlivo získali diplomy a tituly. Blokuje to akademickú integritu našich univerzít. Ide o rakovinový nádor. Rastie a rastie a narúša medzinárodnú prestíž a reputáciu našich univerzít. Mám v pláne predložiť parlamentu návrh zákona, ktorý by zakázal propagáciu takýchto služieb.
Vedenie spoločnosti King’s Academic Help a britskí redaktori neodpovedali na požiadavku portálu mailonline vyjadriť sa k tomuto materiálu.
Minulý rok prorektori 46 univerzít apelovali na ministra školstva Damiana Hindsa, aby zakázali stránky ponúkajúce kvalifikačné práce za poplatok, ako to bolo na Novom Zélande a v niektorých častiach Spojených štátov.