Tretí deň festivalu Symfónia umenia prinesie Karola Duchoňa so symfonickým orchestrom

BRATISLAVA – Inšpiráciou pre tento koncert je úspešný muzikál Na srdci mi hraj!, ktorý od novembra videlo už viac ako 10 000 návštevníkov.  

Zaznejú hity z tohto predstavenia a niekoľko  prekvapení,  ktoré budú spievať dvaja protagonisti muzikálu Martin Gyimesi a Karol Csino spolu s Jiřím Rajnišom a Tituszom Tóbiszom. Bude to večer plný hitov Karola Duchoňa tak ako ste ich ešte nezažili. V grandióznych symfonických aranžmánoch skladateľky Ľubice Čekovskej, miešaním operných hlasov a v  sprievode symfonického orchestra.

Karol Duchoň (* 21. apríl 1950, Galanta – † 5. november 1985, Bratislava) bol slovenský spevák. V ankete RTVS Najväčší Slovák v roku 2019 bol vyhodnotený na 78. mieste.

Jeho najznámejšie hity boli: „Dievča z Budmeríc“, „Vzdialená“, „V slovenských dolinách“ známa aj ako „V dolinách“, „S úsmevom“, „Šiel, šiel“, „Čardáš dvoch sŕdc, „Smútok krásnych dievčat“, „Primášovo srdce“, „Elena“, „Na srdci mi hraj“, „Žiari more“, „Mám ťa rád“, „Jazvečík Boby“, „Pieseň o decembri“, „Tancujem s tebou rád“, „Sen o veľkej láske“, „Svet bez Teba” známa aj ako „Pár chvíľ lúčenia a “Náš učiteľ”.