SINO: najlepšie ekologické, efektívne riešenia v IT

BRATISLAVA –  Nová éra v oblasti osobných počítačov znamená prístup firmy SINO k riešeniu ich využívania. Ich prístup používa Ústredná vedecká knižnica Slovenskej akadémie vied.

Firma používa efektívne a ekologické riešenie. To optimalizuje náklady na výpočtovú techniku. Namiesto samostatných počítačov firma ponúka pracovné stanice, ktoré sú napojené na centrálny server. Šetria sa tým peniaze, ale aj elektrická energia. To prináša ekologický efekt.

Ako hovorí manažér firmy Stanislav Chlepko: “Pri riešení servisných prípadov, aktualizácii a inštalácii nových programov už nie je potrebný individuálny prístup ku každému zariadeniu. Administrácia celého systému sa vyrieši rýchlo a pohodlne na centrálnom serveri.”

Centralizovaná infraštruktúra SINO znamená menej poruchových bodov. Zobrazovacie jednotky neobsahujú žiadne mechanické časti ako harddisk, ventilátor, alebo procesor, ktoré by sa mohli pokaziť.”

V prípade závažnej poruchy alebo poškodenia zobrazovacej jednotky nie je potrebná opätovná konfigurácia. Zobrazovaciu jednotku stačí jednoducho vymeniť kus za kus a používateľ bez obmedzenia pokračuje v práci.

Spotreba zobrazovacej jednotky 3-5W prinesie vysoké úspory elektrickej energie a úspory na kúpu a prevádzku záložných zdrojov UPS. Životnosť zobrazovacej jednotky je až 10 rokov a pri obmene hardvéru sa mení len server, čo predstavuje zlomok nákladov oproti tradičným riešeniam.