Šance rastu kryptomien sú aj v tomto roku

NEW YORK – Jeden z najznámejších krypto obchodníkov Michael van de Poppe, ktorý má na Twitteri približne pol milióna sledovateľov, objavil token, ktorý je potenciálne na začiatku novej fázy rastu.

Z krátkodobého hľadiska môže cena kryptomeny Chainlink vzrásť o 350 % zo súčasných úrovní, uviedol analytik.

Poppé tvrdí, že rýchly rast altcoinu nastane, ak sa dostane nad hranicu 19,5 USD za coin, po ktorej prekoná zónu 33 USD. Ak sa tak stane, ďalšie ciele pre LINK budú 77 a 120 dolárov, uviedol obchodník.

V zozname Coimarketcap je token Chainlink na 18. mieste s kapitalizáciou 11 miliárd USD.K 6. januáru sa kryptomena obchoduje za 24,2 USD, za posledný deň klesla cena o 5% (avšak ako celá kryptomena).

Zároveň za posledný týždeň cena altcoinu vzrástla o 23% a v určitom momente to bola najobchodovanejšia kryptomena na trhu a najrýchlejšie rastúca z hľadiska počtu použití v smart kontraktoch.

„Ak sa sektor DeFi prebudí, Chainlink si pravdepodobne presadí svoje,“ poznamenal obchodník.

Predtým ďalší známy obchodník s kryptomenami Austin Arnold uviedol šesť kryptomien, ktoré budú úspešné v roku 2022. Je presvedčený, že tokeny Solana, Polkadot, Cardano, Polygon, Chainlink a Aave zaznamenajú najväčší rast v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Spomínalo sa aj to, ktoré kryptomeny vyčerpali svoj rastový potenciál a tiež coiny, ktoré môžu krátkodobo zdražieť.