Nová kniha jubilujúceho profesora Andreja Tušera

Profesor Andrej Tušer je vysokoškolský pedagóg, ktorý na Slovensku počas svojho pôsobenia na univerzitách vychoval tri generácie žurnalistov. Dlhé roky sa aj on sám venoval novinárskej praxi v rôznych médiách. Pri príležitosti jeho životného jubilea vyšla vo vydavateľstve DAXE zaujímavá kniha reportáží.

V knihe „Spoza pera (o mne i o vás)“ s podtitulom „Aké prináša život príbehy“ autor novinár ponúka zážitkové reportáže z uplynulých viac ako päťdesiatich  rokov.  Sú bohaté na zaujímavú faktografiu a autentické fotografie. Účastníkmi príbehov spolu s ním sú konkrétni kreatívni ľudia z prostredí, v ktorých sa nachádzajú v aktuálnom čase. Možno sa s nimi stretnúť vo vesmírnom stredisku NASA na Floride, vo vysnívanom New Orleanse legendárneho Satchma Louisa Armstronga, na pobreží Mexického zálivu, v európskom hlavnom meste Bruseli, v gréckej metropole Atény po roku 1968 či pod českým Ještědom pri otvorení prvej diaľnice. V každodenných i nekaždodenných situáciách sa s nimi stretáva aj  na Slovensku na Orave, Liptove, Tekove, Dolniakoch…  Je to kniha plná ľudskosti a citu.

Formát 148 x 211 mm, pevná väzba, plnofarebná, 144 strán Knihu distribuujú kamenné aj internetové kníhkupectvá.  ISBN 978-80-8241-016-0 a EAN 9788082410160

Fotografie: www.pexels.com, DAXE

Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.