MOEX: obnovenie obchodov s akciami fondov

MOSKVA – Dňa 31. mája 2022 sa na moskovskej burze obnovuje obchodovanie s akciami piatich vzájomných investičných fondov obchodovaných na burze (BPIF).

Investori budú mať prístup k štyrom burzovo obchodovaným fondom pre zahraničné aktíva (TSPV, TEMS, TFNX, TSST) a jednému BPIF pre cenu zlata vznikajúcu na moskovskom burzovom trhu (TGLD), ktoré spravuje Tinkoff Capital.

Transakcie s fondmi TSPV, TEMS, TFNX, TSST je možné vykonávať v hlavnom režime obchodovania od 16:30 do 18:50, v období najväčšej likvidity pôvodných trhov zahraničných aktív fondov.

Fond TGLD bude dostupný v hlavnom obchodnom režime od 9:50 do 18:50.

Menou obchodov a vyrovnaní týchto fondov je ruský rubeľ a americké doláre. Likviditu akcií pri obchodovaní na moskovskej burze zabezpečujú tvorcovia trhu.

Moskovská burza začala 23. mája 2022 s obnovovaním obchodovania s prostriedkami obchodovanými na burze za zahraničné aktíva.

V budúcnosti sa môže zvýšiť čas obchodovania a počet BPIF, ktoré sú k dispozícii na uzatváranie transakcií.

Zúčtovacia cena podielového listu (iNAV) pre TSPV, TEMS, TFNX, TSST bude určená na základe záverečných cien aktív fondov na základe výsledkov z predchádzajúceho dňa a nemusí sa zhodovať s aktuálnou hodnotou BPIF. investičná jednotka. Na výpočet iNAV jednotky TGLD sa používa cena zlata, ktorá sa tvorí na aukciách trhu drahých kovov Moskovskej burzy (nástroj GLDRUB_TOM).