Mirror: “Prestala som mať sex pred desiatimi rokmi – život bez neho bol oveľa lepší a jednoduchší.”

LONDÝN – Žena, ktorá posledných desať rokov žila v celibáte, povedala, že život bez sexu je oveľa lepší a jednoduchší, a tvrdí, že rozkoše lásky jej nechýbajú ani o kúsok.

Žena, ktorá posledných desať rokov žila v celibáte, hovorí, že sa teraz cíti ako „osvietená mníška“ a plánuje sa svojho nového životného štýlu držať navždy. Dnes 52-ročná Tanya Schultzová posledných desať rokov nemala sex a dokonca sa zdržala bozkov. Fyzická intimita jej vôbec nechýba a tvrdí, že život sa bez nej stal oveľa lepším a ľahším.
anya, ktorá preferuje vzťahy medzi osobami rovnakého pohlavia , opustila svoj posledný vzťah v júni 2014 a odvtedy nechce byť s nikým iným. Premýšľa: “Myslím si, že je to podvedomé rozhodnutie. Pre mňa je sexuálna energia sila, a keď máte sex s ľuďmi, rozdávate svoju silu. Ľudia spia s Tomsom a Dickom a Charliesom. Keď som neceliboval, dal som moja láska, pretože to dávalo zmysel, teraz som bez toho úplne šťastný.”
Tanya pochádza zo Zimbabwe, ale teraz žije v Prestone, Lancashire. Vraví, že sa nepustila do celibátu, no jedného dňa zistila, že je to oveľa jednoduchší spôsob života. Dnes už na sex ani nepomyslí a verí, že vzdanie sa milovania jej pomohlo rozvinúť duchovné spojenie s inými ľuďmi a zamerať sa na ich osobnosti.
“Zaujímavé je, že nemám žiadny sexuálny apetít. Prešla som menopauzou – niektorí ľudia hovoria, že keď sa to stane, stanete sa viac sexuálnym, ale u mňa to tak vôbec nie je,” povedala.
Podľa Tanyi sú ľudia vo väčšine vzťahov až príliš sústredení na sex a mnohé romániky sa rúcajú pod tlakom príliš sexualizovanej spoločnosti. Dodala: “V dnešnej dobe je to všetko o fyzickej príťažlivosti. A s mužmi je to ešte horšie – aj keď sú ženatí, stále sa hľadajú.”
„Pracovala som v investičnej banke a bola som veľmi nahnevaná na mužov, ktorí sa milovali so zamestnankyňami a potom išli domov k svojim ženám,“ spomína Tanya.
Už v mladosti sa ženy pozerali na sex inak. Hovorí, že o panenstvo prišla vo veku 21 rokov, čo je v porovnaní s jej kamarátkami relatívne mladý vek. Tanya vysvetlila: “Moji priatelia mali sex, ale nikdy som sa tým neinšpirovala, necítila som vzrušenie. Teraz by som bola najradšej, keby to tak bolo vždy.”
Zdá sa, že Tanya nie je vo svojej pozícii sama: herečka Julia Fox, ktorá hrala vo filme „Neorezané drahokamy“, nedávno povedala, že už dva a pol roka nemala sex. Julia, 34, priznala: “Na sexe nie je nič dobré – vrátane detí. Myslím si, že je to ako vzdať sa niečoho – fajčenia, drog, čohokoľvek – nakoniec na to jednoducho zabudnete a všetka tá energia, ktorú ste minuli na sex, môže byť nasmerovaná na iné veci.”