Michael Szatmary: antisemitizmus je príčínou náboženských zločinov z nenávisti vo svete

Minister financií SR Igor Matovič sa dnes prirovnal k prenasledovaným Židom počas holokaustu.
Pán minister, dovoľte mi zopár slov: Je načase prestať porovnávať vlastné životy, prácu alebo vzťahy s holokaustom. Nikto si to v našom demokratickom svete nesmie dovoliť a ani vládny politik. Každý by si mal uvedomiť, že to neobstojí ani ako metafora. Pán minister, dovoľte mi pripomenúť vám, že holokaust bol špecifickou, skutočnou genocídou jedného národa a fakt, že po vás idú novinári ako porovnanie neobstojí aj preto, že to uráža a minimalizuje utrpenie miliónov nevinných ľudí.
Holokaust sa stal pred 80- timi a dodnes ho mnohí spochybňujú a popierajú. Antisemitizmus je dodnes jednou z najväčších príčin náboženských zločinov z nenávisti na svete a následky holokaustu nás Židov ovplyvňujú dodnes. To, čo z vás vyšlo, len odráža neznalosť toho, čo o holokauste viete. Máte pocit, že vás novinári diskriminujú na základe náboženstva alebo etnickej príslušnosti, týrajú vás, berú majetky a chcú zabiť, lebo veria, že si nezaslúžite žiť?
Zabúdate na to, že stále žije veľa ľudí, pre ktorých holokaust nie je „históriou“, ale životným príbehom ich a ich rodín. Nie sú to abstraktné tragédie, ako tá vaša. Tie naše v sebe nesú bolestivé spomienky na brutálnu vraždu milovaného syna, znásilnenie milovanej sestry, zatknutých rodičov, starých rodičov, ktorých už nikto nikdy nevidel. Sú to milióny stratených životov blízkych. Kde sa prosím v tomto vidíte vy? Neodpovedajte, je to len rečnícka otázka.
Michael Szatmary (napísané v osobnom denníku v sociálnej sieti)
Vladimír Bačišin

Vladimír Bačišin

Ekonóm, zaujímam sa o najnovšie teórie a výskumy doma a v zahraničí. Mám vlastnú firmu, ktorá sa zaoberá výskumami.