Láska: komunikácia, odpúšťanie, humor a sex

“Vzájomná komunikácia, udržiavanie rešpektu, bez zbytočného kritizovania, odpúšťanie, kvalitný sex a život s humorom. To všetko je dôležité pre dobré vzťahy. Avšak nakoniec sa zdá, že niečo dôležitejšie hrajú gény” napísal nemecký bulvár Bild.

“Ako súčasť novej štúdie, vedci z Yale University prieskúmali 178 partnerov vo veku od 37 do 90 rokov ich pocity, ktoré majú vo vzťahoch, a to o šťastí, spokojnosti a túžbe byť v bezpeční,” uviedla publikácia.

Okrem toho vedci urobili test od účastníkov a zistili, že “partneri s určitou kombináciou hormonálnych receptorov boli najšťastnejší.”

Hovoríme o oxytocíne, takzvanom hormóne lásky a citov. “Oxytocín stimuluje kontrakcie u tehotných žien, rovnako ako zosilňuje pri orgazmus, znižuje stres a krvný tlak, – hovorí Bild. Receptor OXTR rs53576 je zodpovedný za absorpciu telom vytvoreného hormónu hypofýzy, ktorý existuje v troch verziách:. GG, AG alebo AA (. …) Vedci zistili: dlhé a šťastné manželstvo je častejšie charakteristické pre ľudí s GG genotypom. ”

Zároveň podľa vedcov pre dobrý vzťah postačuje jediný partner, ktorý by mal tento typ receptora. “Ukázalo sa, že manželstvo bolo úspešné, stačí, že emocionálne stabilná” kotva “šťastia vo vzťahu bola iba jedným partnerom,” uzatvára Bild.