Kazachstan: objavte očarujúci atyrauský región a kazašské poklady nádherných lotosových kvetov

Región Atyrau, ktorý sa nachádza v srdci Kazachstanu, sa javí ako živá mozaika kultúrneho bohatstva a ekonomickej sily.

Tento dynamický región, rozvíjajúci sa medzinárodnými partnerstvami, sa stal spojením pre obchodnú turistiku a hostí viac ako 1 000 spoločností z viac ako 50 krajín.

Ale pôvab Atyrau siaha ďaleko za hranice obchodu. Je to tapiséria kultúrnych, vzdelávacích a prírodných divov. Ponorte sa do hlbín histórie, tradícií a zvykov Atyrau. Zažite vzrušenie zo športovej a amatérskej turistiky s vzrušujúcimi loveckými a rybárskymi výpravami. Od etnografického cez ekologický, rekreačný až po mládežnícky turizmus, Atyrau ponúka kaleidoskop zážitkov.

V srdci mesta Atyrau sa vydajte na vybrané dobrodružstvá spojené s prehliadkou historických pamiatok, kultúrnych pamiatok a pulzujúcich centier zábavy. Vychutnajte si kulinársku rozmanitosť v miestnych reštauráciách, ktoré ponúkajú množstvo regionálnych chutí. Ponorte sa do kazašskej kultúry v našom kreatívnom centre, ktoré každý týždeň predvádza národné tradície.

Milovníci prírody sa môžu kochať nádherou štátnej prírodnej rezervácie Akzhayik na pobreží Kaspického mora, rajom pre vzácne druhy vtákov, vrátane tých, ktoré sú uvedené v Červenej knihe. Prejdite si trasy „Svet prírody“ a „Vodný svet“ a obdivujte 292 druhov vtákov v ich prirodzenom prostredí.

Vráťte sa v čase do starovekej osady Sarayshyk, klenot pozdĺž severnej vetvy Veľkej hodvábnej cesty. Jeho historický význam a pôvab z neho robia základný kameň regionálneho cestovného ruchu.

Pozdĺž rieky Ural objavte strediská ako Altyn Sazan, Baklani a Atamura, ktoré ponúkajú množstvo aktivít od lanových parkov až po jazdu na koni. Preskúmajte terapeutické zázraky soľného jazera v okrese Inder, ktoré je majákom pre zdravotnú turistiku.

Milovníci dobrodružstiev nájdu raj v okrese Zhyluisky, kde sa nachádza nálezisko Zlatého muža, kriedové hory Akkegershin a mystické jaskyne Ibankara. Zažite vzrušenie z lovu a rybolovu pozdĺž rieky Kigach v okrese Kurmangazinsky, ktorý je obľúbený medzi medzinárodnými turistami.

Buďte svedkami jedinečného predstavenia vzácnych kvetov lotosového kvetu v Kazachstane, pominuteľného prejavu prírodných krás od júla do polovice augusta.

Pridajte sa k nám a oslávte nádheru regiónu Atyrau.

Pozrite sa na krásy regiónu Atyrau na TikTok a na Instagrame.

Prameň: Akimát Atyrauského regiónu.

Atyrau (od 18. storočia do roku 1991 nazývané Gurjev ) je mesto na západe Kazachstanu, hlavné mesto Atyrauskej oblasti . Založil ho kupec Gury Nazarjev v roku 1640, ktorý tu postavil najskôr drevenú, potom kamennú pevnosť. Zakladateľove deti Michail, Ivan a Andrej Gurjevovi sa začali komerčný rozvoj rýb z ústia rieky. Ide o významný prístav pri ústí rieky Ural do Kaspického mora .

Nachádza sa zhruba 350 km východne od ruskej Astrachane a 2700 km západne od Almaty . Podľa informácií z roku 2020 tu žije 355 117 obyvateľov, pričom asi 88 % populácie tvoria Kazaši a 8 % Rusi . Mesto je v modernej ére známe predovšetkým pre svoj ropný a rybársky priemysel .

Aqmeshit Atyrau. Fotografia: Jakov Fedorov.