Katarína Strelková dostala tri vyznamenania

BRATISLAVA – Veľvyslanectvo Kazašskej republiky v Bratislave  dnes odovzdalo niekoľko ocenení prekladateľke  Kataríne Strelkovej.

Dostala ich za významný prínos k rozvoju kultúrnych a humanitárnych väzieb medzi Kazachstanom a Slovenskom a k popularizácii tvorivé dedičstvo veľkého kazašského básnika a filozofa Abaia Kunanbajeva.

Generálny tajomník TURKSOY Dyusen Kaseinov teda odovzdal K. Strelkovej, ktorá preložila Abajove „Slová ponaučení“, pamätnú medailu „Abai 175“ na počesť 175. výročia básnika, ktorá sa minulý rok vo svete široko slávila.

Veľvyslanec Roman Vasilenko zasa odovzdal známej filologičke „Čestné osvedčenie“ podpredsedu vlády – ministra zahraničných vecí Muchtara Tleuberdiho a čestný odznak Národnej akademickej knižnice Kazašskej republiky „Khalyk Urmeti“ .Katarína Strelková vyjadrila úprimnú vďaku za uznanie jej skromného prínosu a poznamenala, že je pre ňu cťou pracovať na tomto diele. „Som veľmi rada, že moja práca pomáha Slovákom lepšie spoznať históriu a kultúru Kazachstanu a zbližuje naše národy,“ povedala.