Hamburgery budú mať úplne umelé mäso

Vo všetkých reštauráciách Burger King v Spojených štátoch až do konca roka budú hamburgery s umelým mäsom, píše Verge.

Treba poznamenať, že sieť rýchleho občerstvenia začiatkom apríla ako experiment začala predávať vegetariánske hamburgery na 59 predajniach v St. Louis. Prvý výsledok bol považovaný za mimoriadne úspešný.

Teraz, ako je uvedené vo vyhlásení spoločnosti, experiment sa plánuje opakovať v iných regiónoch, a potom začať predávať nové hamburgery po celej krajine pred koncom roka.

Nové pokrmy Burger King sa vyvinul v spojení so startupom Impossible Foods, ktorého jedným z investorov je Bill Gates. Vegetariánske burgery používajú ako surovinu hrášok, sójové bôby, pšenicu, zemiaky a rastlinné oleje, aby imitovali chuť a textúru skutočného mäsa.

V nových hamburgeroch, o 15 percent menej tuku a o 90 percent menej cholesterolu ako u mäsa, počas testovania, zákazníci a zamestnanci si nemohli všimnúť rozdiel. Vegetariánske burgery stoja o jeden dolár viac.

V treťom štvrťroku 2018 ruský trh rýchleho občerstvenia stratil v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 1,3 percenta. Frekvencia návštevy predajní rýchleho občerstvenia sa medzitým zvýšila o tri percentá.