Donald John Trump, Robert Toru Kiyosaki. Prečo chceme, aby ste boli bohatí, odkaz dvoch bohatých
Kniha Prečo chceme, aby ste boli bohatí. Dvaja muži – jeden odkaz prináša pohľad dvoch autorov na osud strednej vrstvy.
Stredná spoločenská trieda (alebo len stredná trieda) je sociálna trieda nachádzajúca sa uprostred spoločenských vrstiev spoločnosti.
Podľa modernej klasifikácie sa stredná trieda delí na dve kategórie, a to na:
- Vyššiu strednú triedu (upper middle class)
- Nižšiu strednú triedu (lower middle class)
Meradlom pre zaradenie jedinca do danej spoločenskej triedy je jeho sociálno-ekonomické postavenie, t.j. kombinácia jeho príjmov a životnej úrovne, ktorá vyplýva z jeho príjmov a majetkových pomerov, na jednej strane a jeho dôležitosti a postavení v spoločnosti na strane druhej (pričom, tieto dve premenné sa navzájom ovplyvňujú – jedna vychádza z druhej.
Pozrime sa na to čo píše o strednej vrstve Robert Toru Kiyosaki:
Zvýšte si soje finančné IQ.
Existuje veľa definícií inteligencie. Jedna z tých najpraktickejších, ktorú som počul od svojho bohatého otca, znie: “Inteligencia je schopnosť riešiť problémy.” Napríklad ak dokážate v škole vyrieš vyšiť matematickú ulohu, považujú vás za inteligentného.yvol
Mimo školy, ak viete opraviť auto, povedia, že rozumiete autám, a teda máte “automobilovú inteligenciu.”. Pokiaľ ide o peniaze, čím väčšie finančné problémy dokážete zládnuť, tým je vaša finančná inteligencia.
V súčasnosti svet čelí niekoľkým vážnym finančným problémom. Monohé z nich sú vzájomne prepojené, pričom jeden z nich vyvoláva ďalši.
Niektoré z najpálčivejšie sú:
- Klesajúca hodnota dolára.
- Narastajúci štátny dlh.
- Odchod do dôchodku populačne silných ročníkov.
- Rastúce ceny ropy.
- Zväčśujúca sa priepasť medzi bohatými a ostatnými.
- Klesajúce mzdy.
- Export pracovných miest.
- Sociálne poistenie a Medicare smerujúce k bankrotu.
- Devalvácia úspor.
- Nedostatočné finančné vzdelávanie mládeže.
A tu sú pálčivé otázky:
- Čo môžeme robiť?
- Aké sú riešenia týchto problémo.
- Je naše finančné IQ dostatočne vysoké na ich iešenie?
- Ako sa vyhnúť tomu, aby sme sa nestali obeťami týchto problémov?
- Ako uchránime svoje rodiny, aby neboli obeťami?
Mnohé zo súčasných finančných problémov vnikli preto, lebo sme neriešili tie problémy, ktoré objavili predtým. Namiesto zvyšovania finančného IQ populácie, hovorili sme ľuďom, že vláda vyrieši ich problémy za nich. To je dôvod, prečo sa žiaden politik neodváži dotknúť sa sociálnej poisťovne a Meudicaru…hoci väčšina z nás vie, že tieeto programy sú odsúúdené na neúspech.
Teraz počujem niektorých z vás čitateľov hovoriť: “Potrebujeme sa postarať o tých, ktorí sa nedokážu postarať o seba.” Aj s tým súhlasím. My, ako civilizovaná spolo&ćnosť, by sme sa mali o nich postarať. No väčšina z nás sa dokáže o seba postarať sama, ak je to nutné a ak nás na to pripravili.
Je čas, zvýšiť si svoje IQ.